Lyže – rozjezd 2km – závod Stříbrná stopa – 15,8km klas.@1:15:17 (145, mx.165)
(TRASA)

Hmm, tak Björn Dählie, ani Lukáš Bauer ze mě asi nebude :)

Na běžkách je nejdůležitější máza.. Tak jsem, mírně mázlej, ve 2 v noci, když jsem přišel domů, pod vázání naplácal dvě vrstvy modrýho, protože byla zima…a zbytek pořádně naparafínoval – abych ve sjezdech nedopadl, jako na Božáku. Na své dílo jsem byl hrdý…a spokojenej šel spát.

Druhá nejdůležitější věc – strava. Vstával jsem ale pozdě – 15min. před odjezdem (vlastně, jako vždycky), takže pro snídani jsem si do krámu skočit nestačil. Dal jsem si tedy před závodem dvě suchý housky s tím, že na tu hodinu, co jsem chtěl na trati strávit, to bude stačit. Do vody prášek guarany – je to hnus, ale píšou tam něco o elixíru života, že pomáhá odstranit pocit vyčerpanosti a únavy, zvyšuje výdrž..a podobný slinty, tak proč to nezkusit..? No a šlo se na věc. Teda – jelo. Na start nás vyvezl vlek – chvíli jsem měl strach, protože sjezdovky už jsem dlouho neměl na nohou…no a s běžkama je to ještě trochu peprnější, nakonec to ale bylo to nejlepší z celýho dne.
Nahoře trochu rozježdění – do kopců jsem nepodkluzoval, dolů to jelo…paráda, no a chvíli před jedenáctou hromadný start. I když byl z kopce, obešel se bez pádů (a to i u mě :) ) a hop do stopy. Měl jsem plán – první kolo jet volněji..a postupně zrychlovat, stejně, jako Lukáš Bauer. Jenomže – už na konci prvního kola toho tobogánu, jak trať nazvali někteří borci, chvíli před tím, než jsem ve sjezdíku hodil první držku, jsem cítil, že to není ono. Začínal jsem klouzat – nikoliv však dopředu, spíš dozadu. To bylo zlé.. Rukama jsem se tak-tak držel ve stopě a – i když podle pořadatele měl být na trati jen jeden “stromečkovej” úsek, začínal jsem stromečkovat i po rovině. Pořadatelům u stanice vleku se to prý trochu zdálo jako bruslení, ale nee, nebylo to –  1. bruslit neumím :( a 2. když jdu stromečkem po rovince, vždycky to trochu  “popojede”, žejo..? :-D
První okruh jsem teda tak nějak odflusal, skupinka, se kterou jsem chtěl jet už byla dávno fuč…a já bojoval jen sám se sebou. Doufal jsem, že ve stopě zůstane trochu vosku po ostatních závodnících a půjde to alespoň malinko líp, protože já už na lyžích neměl nic…ale prd. Hned v první zatáčce druhýho okruhu další držka – sjel jsem mimo trať, plácnul s sebou…no a podle hodinek se ze sněhu hrabal 20 sekund.. :) To jsem měl chuť lyže sundat..a buď to zabalit, nebo odběhnout po svých… Jen to, že ve výsledcích jsem nechtěl mít DNF mě pořád drželo ve stopě (vlastně spíš mimo stopu se svým “stromečkem”), takže i druhej okruh jsem (ještě s jedním pádem) odpíchal. Ruce dostávaly fakt záhul, nohy hlavně ve sjezdech – při plužení. Alespoň tam mi to dneska jelo. :)  
Do třetího okruhu jsem šel s tím, že mě nesmí předjet Pavel Berka, kterej se ke mě nebezpečně přibližoval. To na tý točivý trati byla snad jediná výhoda – pořád jsem věděl, jak na tom jsem. To už se do mě pouštěl hlad, síly žádný..a moje rychlost byla asi tak 3x pomalejší, než jakou jezdí babky z Německa se  na Bublavu naobědvat. Pavel mě ale nedojel – jemu to jelo do kopce, mě zase z kopce, takže to bylo vyrovnaný :) .
Po posledním kole přišel sjezd, totálně vyčerpanej jsem ho dokázal odplužit bez pádu…a až v posledná zatáčce, 600m před cílem, jsem hodil poslední tlamu. I tam jsem se dokázal ze sněhu vyhrabat a do cíle se doklouzat – 13.místo ze 48. startujících, ztráta 14:29. :(

V cíli hlad, zima…hotovka. Zpět na nohy mě postaviliy až svařák, dva párky s chlebem, dršťkovka (i když ji nejím..dneska mi to bylo jedno), bramboráčky a čtyři piva. 
Tak..teď pořádně nastuduju, jak že se to má mazat…a za rok repete.. :)

Tři komentáře “Sobota 31.1.2009”
 1. henry napsal:

  Ahoj!
  Podle toho, že už uvažuješ, jak namazat příště, Tě to nijak neodradilo, a zřejmě ani neznechutilo. A tak to má být. V rámci přípravy, příjemná změna, na to, jak jsi, jak píšeš, promazal, třínácté místo, myslím, že je to super! Zapojil jsi i jiné svaly, zítra Tě budou bolet, aspoň poznáš, které to byly…. Myslím, že i Ty to bereš jako příjemné zpestření zimní přípravy.
  Držím palce do dalšího tréninku!
  P.S. U nás dost nasněžilo. Ale je dost teplo. Bojím se, že to hned zase roztaje. A bude plno vody. Co fakt nesnáším je rozbředlý, prosolený, mokrý sníh a kaluže vody na cestách. Z toho jsem už fakt vyrostl.
  Henry.

 2. henry napsal:

  Ještě jsem zapomněl….S tím mazáním si nedělej těžkou hlavu. Na tom si vylámali zuby i jiní borci! A jací to byli profi servismani!!

 3. Hustey napsal:

  Nechat se odradit..? To já nikdy…vždyť jsem přeci vytrvalec.. :) V prosinci, na Božáku, mi to nejelo z kopců, včera to nešlo do kopců..tak za měsíc, opět na Božáku (jestli pojedu, v plánu to mám) to snad vyjde.. :) Běžky jsou fakt sranda a zpestření…mnohem zábavnější, než posilovna.. :)

 4.  
Zanechej komentář