Závod: Běh města Nýřany 10km@38:07 (176, mx.185)   VÝSLEDKY    FOTO   TRASA

 

 

 

 

Po čtvrté za sebou v Nýřanech…a konečně to vyšlo. Poprvé jsem kvůli maratónu, který vždy bývá druhý den, nedělal diváka…ale mohl jsem si to celý proběhnout…a “užít”. A že bylo co… Jako vždy krásný počasí, hezká trať, kvalitní soupeři, spousta diváků…prostě hezký to v těch Nýřanech mají.

Na závody jsme se vydali v tradiční sestavě, která letos v Lize honí body…tedy Ivča, Evča, Pavlík, já..a ukecanej Milan jako servisman.  A bodů jsme opět vybojovali moc, moc.. Ivča s Pavlíkem plnej počet, tedy 22, na mě s Evčou pak zbylo 18, když jí o kousek předběhla Lada, která se k nám zase začala hlásit…no a já zas dostal na prdel od Slávka. Zatím s ním soupeřit nemůžu…ale ono to přijde, začínám tomu věřit. Před 14-ti dny mi na desítce dal pět minut, dneska už jen necelou mínu a půl…a doost dlouho jsem ho viděl před sebou. Jsem tedy zvědavej na pětku příští týden..

Soupeře jsem měl dnes v někom jiným…a to kromě sebe samotnýho i v Ivče. Ta mě dost potrápila…když po startu jsem jí trochu poodběhl..ale od 5. km se mi začínala stále víc a víc přibližovat…až mě po 9. km předběhla. A protože to bylo v kopci, který mi zatím hodně dávají zabrat…zlomilo mě to a tenhle minisouboj jsem zabalil. Nechal jsem jí poodběhnout..a uznal, že naše letošní skóre hólt bude 1:3. Jéénomže…po výběhu logicky přichází seběh, což, když zrovna noha nebolí, bývá moje parketa, trochu jsem do toho šlápnul, Ivču doběhl, předběhl…a na staďáku posledními silami minináskok uhájil. Já byl polomrtvej, Ivča v pohodě, jako by nic neběžela. No, i to se stává.. :)  

S výsledkem jsem byl tedy spokojenej, stejně, jako s pivem v cíli..a pak přišlo vyhlašování. A tady bych se pozastavil, protože to, jak Nýřanští vyhlašují..a rozdělují nemalé peněžní odměny…prostě nemá logiku. Všichni víme, kdo u nás momentálně patří mezi nejlepší: v mužích Štefko, u žen je to Kamínková, Milesová, Sekyrová….tedy veteráni. Podívejme se pak na tabulku odměn, které jsou připraveny pro závodníky:
090509_nyrany_penize 

 

 

 

 

 

Inu, jak už to bývá…stalo se, že v mužích vyhrál 41-letý Radomír Soukup, který dostal o pětikilo míň, než druhý (ale první z mladých) Petr Minařík. Nelogické, že..? Jenomže to samé v bledě modrém přišlo i u žen, když Ivča dala druhé Evě Slavíkové dvě míny…ale dostala o tři kila míň. No a tak by se dalo pokračovat..až dojdeme k tomu, že Slávek, přesto že mi dal už zmiňovanou minutu a půl…vyhrál 150,-  zatímco já, protože jsem mladší a ve své, méňe nabité, kategorii jsem byl 4., jsem to měl za 700,-.  Shodli jsme se po vyhlášení, že pro peníze to fakt neděláme…ale když už se rozdávají, taková věc dost zamrzí! Přitom řešení je tak jednoduchý:  V každé kategorii vyhlásit první tři závodníky, dát jim diplom, medaili, či nějakou menší částku, ovšem ve všech kategoriích stejnou…a zbylé peníze rozdat v absolutním pořadí, třeba prvním deseti závodníkům. Tak snad příště… :)

žádný komentář k “Sobota 9.5.2009”
  1. olda D. napsal:

    S těma odměnama souhlas. Je to neúcta k nejlepším, byť starším běžcům a běžkyním. Jinak gratuluju k dalšímu lepšímu závodu a v Chodově Tchús. Olda.

  2.  
Zanechej komentář