Bike 16km

Závod: Chodovský terénní TT (0,4-12-3,2)@48:01    VÝSLEDKY

Závod: Triatlonek na Kluči (0,1-20-3)@1:21:22    VÝSLEDKY

Dva triatlony v jeden den..? Proč ne :) Kolo jsem sehnal – byl mi svěřen závoďák Mongůs, takže super, jde se na to..

Sobota ráno, to jsem si samozřejmě trochu přispal…po probuzení zběsile dával dohromady všechny ty triatlonový věci, u čehož jsem měl pocit, že jedu na první závod. Dres, cyklo tretry, běžecký boty, pantofle, plavací čepice a brejle, ručník, sluneční brejle, čapka, stahováky tkaniček, guma na číslo..no je toho dost, zlatý běhání :) .  Těsně před odjezdem jsem si vzpomněl na helmu…no bez ní by to fakt nešlo.

OK, takže snad všechno sbaleno, sedám na kolo (naštěstí je Evča skoro stejně veliká ;) , takže jsem nemusel štelovat posez) a už to dupu. Nějak jsem nestíhal, takže dost svižně…a rozcvičení teda dobrý..

V Chodově koukám, že nám ten závod trochu povyrostl..a že tentorkrát to boj o bednu nebude. Na startu Honza Kubíček, Vojta Dědek, Tomáš Báča..a vlastně všichni triatlonisti z kraje, kteří to alespoň trochu umí. To už ale stojim po kotníky v tý ledový vodě, vítr docela fičí..no teplo teda vypadá jinak. Olda něco vypráví do megafonu, mimo jiné , že za minutu bude start. Há há, zasmál jsem se – bylo mi jasný, že do půl minuty už se tam budeme plácat. A taky, že jo. A protože jsem celou zimu pilně trénoval, hned od startu jsem zařadil kraula. U první bojky ale koukám, žeto byla pěkná blbost..a přísahám, že už to nikdy neudělám.. Přede mnou asi 4 prsaři..a já skoro poslední. OK, takže zbytek už jsem si odprsil..ale nic platný..a z vody vylejzám 31. ze 46. závodníků. Rychlý depo..a hop na kolo. Nedupal jsem do toho, jako vloni, ale i tak jsem se postupně prokousával dopředu. Předjel mě jen Onťas, kterej teda i rychleji plaval…ale v depu si asi dával šlofíka, nebo co… Po třech pěkných okruzích s terénním sjezdíkem, trochou štěrku, prudším výjezdem, kde se mi teda líbilo nejvíc..a rychlým úsekem kolem nádrže, mi patřilo 14. místo. Pak už jen dva easy okruhy kolem vody po svých, kde jsem předběhl všechny, co jsem předběhnout měl (Jirku Hadravu, kterýho jsem sjížděl už na kole, ale nepoznal ho – maskoval se v kanadským dresu a pod sebou speciální odrůdu Duratecu s nápisy v azbuce, zpátky Onťase, Jirku Chrousta i Martina Smolíka). Konečný 8. místo tak zářivě nevypadá, ale na to, jaká jsem potápka, to celkem jde.. :)

Mezičasy: 7:11 – 45 – 28:19 – 47 – 10:58

 

Po závodě kolo k Péťovi Vávrovi do auta..a hurá do Kluče. Bylo nás 8, co se pro dvoustart rozhodli – M. Smolík,  R. Franc, P. Vavruška, M. Landiga, M. Havlíček, M. Kabilová, L. Jandová – tedy kompletní Slavistická i ACESácká štafeta, které se pak, žřejmě pro nulovou účast, v Chodově nekonaly. Cestou do Kluče mi Péťa tvrdil, jakej budu favorit. Smolda mi zas před startem vyhrožoval odvetou…no nabuzenej jsem byl dost.

Ve 13:13 start. Plavání srandovní – 100m, kde šlo jen o to, neschytat moc ran, páč to bylo dost maso. Odprsil jsem si to tedy celkem dobře..hop na kolo..a hned jsem byl v čelní grupě. Jeli jsme za Martinem Solíkem, kterej plaval nejrychleji..a jeli jsme po fáborkách. Bohužel – po fáborkách špatných, jak se pozděli ukázalo (ani Péťa, kterej tu vloni vyhrál, se nezarazil a jel vesele s námi). A tak jsme si zajeli 1km navíc – bylo nás 5 (Smolda, Vávra, pozdější vítěz Jiří Stehlík a Tomáš Komorous). Po zjištění, že nejsme na trati, ale někde v pr.deli jsme si pěkně zanadávli…a pak se do pedálů pořádně opřeli. Po chvíli jsme dojeli balík cyklistů, jestli to už je ten přední, jsme nevěděli…takže dupem dál. Najednou nás bylo asi 10. Místama – hlavně do kopců,  jsem cítil, že už to není přesně ono a síly dochází.. Ale plán byl jasnej – udržet se…a v běhu pak všem pláchnout.

Bohužel – plán vzal za svý přesně v půlce trati – v prvním a vlastně jediným sjezdu. Terén OK, v klidu, žádný hazardování se životem..pak nájezd na kamenitou cestu, všechno v poho..a nejednou “hup” a “psssssss”. A bylo po všem. Fuj, jsem byl sprostej. Jedinej trochu větší kamínek…a já ho tak krásně trefil, že v duši dvě díry.  Tak…a co teď? Lepení Evča v brašničce má, ale pumpa, ta jaksi chybí..a ta moje, ta je schovaná na startu v batohu. Do držáku nepasovala, do dresu se nevešla, tak jsem se rozhodl, že dneska píchat nebudu.. No faajn.. :) Sebral jsem se tedy a vydal se na 10km cestu zpět. Naštěstí – na závodech je pár kamarádů, takže jsem daleko nedošel. Když mě předjížděli Péťa Vavruška s Míšou Landigou, hodili po mě ten první pumpičku, druhej zas náhradní duši…a mohl jsem se pustit do opravy. Rozebrat, sundat, vyměnit..no a pumpovat. Pumpoval jsem dlouho, vůbec to nešlo – ruka bolela, komáři žrali.. Nakonec jsem tam nějakej tlak nabouchal, sundal pumpu, ale co..? Pssss. Ventilek byl v prdeli. Darovanýmu koni ale na zuby nehleď..kolo jsem nasadil a s ještě dvěmi zastávkami na dofoukání, těch 10km dojel. Cestou jsem ještě předjel pár lidí, takže poslední jsem nebyl – mezi nimi i Míšu Havlíčka, kterej má asi sílu jako kůň, protože se mu povedlo nalomit kliku. Šlapal tedy jen jednou nohou..a moc veselej se být nezdál..

Nakonec běh, už jen takový pohodový vyklusání..a do cíle jsem dorazil společně s Pavlem Makym. 33. místo – pěkný, ale příští rok chci vyhrát! :)

Zanechej komentář