1kmR (140)
Závod: Zátopkův zlatý týden 42,2km@2:47:46 (161, mx.172)    VÝSLEDKY FOTO

1:23:04 – 1:24:42

Maraton je boj. A dneska to byl boj hned několikanásobnej..a hodně těžkej.
1. Pařáák. 28 stupňů ve stínu, na sluníčku snad o 10 víc…v tom normální člověk nevyleze ani před barák. Natož aby běžel 42km.
2. Okruhová trať. Běžet 17 x 2,5km “okruh“..a né zrovna rychlej a rovnej…to je pakárna. Hlavně pro mně teda… Dnes to naštěstí mělo spíš výhody, než nevýhody – v půlce závodu se díky tomu běželo ve stínu, občerstvovačka v každým okruhu (a tady díky Nykodymům za supr servis..), kontrolovat a hlídat si, jak jsou na tom soupeři, taky nebylo špatný, takže s kroužením jsem se nakonec vyrovnal..
3. Forma. Čekal jsem, že si to dneska protrpím..od začátku do konce (na kontě letos nemám ani jeden běh přes 25km, kvůli dvouměsíčnímu výpadku naběháno jen cca 1700km) – co od toho čekat..?
4. Soupeři. No samozřejmě – Míra a Vlasta, bojujeme o vítězství v Zátopkovo zlatým týdnu, taky o mistra Plz. a KV kraje…a kluci jsou zkušení. Na druhou stranu – po tom týdnu v Tatrách (hlavně běhu z Lomnice) si na ně i celkem věřím..

V 15:30 start. Ihned po výstřelu šla dopředu dvojice Mulugeta Serbessa a Polák Jaroslaw Janicki a běželi si svý.. Za nimi skupina: Vlasta Šroubek, Josef Veber, Jan Malý, trochu s odstupem v podkolenkách Marek Procházka ze Šumperka a na 7.-8. místě jsme si kroužili já s Mírou.

Takovej byl počáteční stav…jen na konci druhýho okruhu jsem musel stavit na malou…a Míru pak dohánět. Před startem jsem se kvalitně zavodnil – nalil do sebe asi 2l vody…a trochu Coly. Běželi jsme tedy, hlídali borce před námi…a říkali, jak to hlavně nesmíme přepálit, že si M chceme užít, nikoliv protrápit (Mírovo slova). Plán byl kolem 4min/km, tj. 10:00min/okruh…no, trochu rychlejší jsme byli, ale good. Co bylo good pro nás, nebylo dobrý pro Vlastu – už na 15. km ho postihla krize, zpomalil…a byl předběhnut. Nezachytil se.. Chvilku po něm jsme si takhle dali “běžce v modrém”, což by měl být Jan Malý z Nové Paky. Taky nás nezachytil…a navíc po chvilce ze závodu odstoupil.

Nyní jsme po 8mi okruzích na 20.km, patří nám 5.-6. místo a blížíme se k půlmaratonu. Na občerstvovačce před ním  jsem vyměnil čapku (bílou za černou), do ruky vzal sojovej řez…a žvejkal. To bylo – kromě müslityčky na 10km, jediný jídlo při maratonu. Chtěl jsem to zkusit běz nějakých drahých lepivek a gelů, takže fakt jen dvě müsli za 5kč (jedna 30min před startem, druhá na 10km) a dvě sojovky za 4Kč (60min před startem a na 20km). Naopak vody a jonťáku – to jsem do sebe a na sebe lil nespočítatelně..

Kousek před 1/2M zastavuje doposud stále vedle mě běžící Míra – a míří směrem k nejbližšímu stromu. Trochu tedy zvolňuji, do cíle ještě daleko a je blbost běžet sám. Alespoň do toho 30.km jsem to chtěl udržet ve dvou.. Takže se zas sbíháme, ale jen na chvilku. Míra po půlmaratonu (1:23:04) zpomaluje. Zásadně. Nedá se tedy nic dělat, jdu do toho sám.

Od 23. km trochu začínám stupňovat tempo, předbíhám nejprve Josefa Vebera (Tatran Chodov), který závod nakonec nedokončil…později i Procházku v podkolenkách..a jsem na třetím fleku. Kolem 26km cítím pravý lýtko…počátek křečí, takže hned křičím na Štěpána u občersvovačky, ať mi namíchá sůl s vodou. Fakt ňamka to byla – taková, že v dalším kole si ji dávám znova..zapíjím jonťákem…a zdá se to být dobrý.

Po 30.km o jedno kolo předbíhám Vlastu..a na 35 – klasa. Do cíle zbývají 3 okruhy a já v krizi. To se dalo čekat, nenaběhaný kilometry se musely nějak projevit…ale pořád jdu do toho. Krom toho, že jsem sotva pletl nohama, jsem byl i jaksi zmatenej a nemohl se dopočítat, kolik těch kol mi zbývá. Rozhodčí v cíli v tomto směru moc nefungovali, digitální cedule, kde by každý měl uběhlá kola taky nebyla, tak jsem se zeptal. “Jedno velký, jedno malý” na mě po chvilce houkli. Bylo to divný, ale OK. Na občerstvovačce do sebe trochu Coly..a šlapu. Na 36. km dobíhám Míru o kolo a ptám se, kolik mu zbývá. Ten byl ale ještě víc mimo, než já..zamlel jen, ať makám…a byl jsem fuč. řekl jsem si ale, že to musí být dvě velký, jedno malý…že tak mrtvej ještě nejsem. A taky že jo. Při dalším průběhu cílem na mě řvou: “Tak až teď jedno velký, jedno malý.” “OK, vim..” zamumlal jsem..a pokračoval.

Tyhle poslední dvě kola, ty už byly vážně zlý… Nohy běžely jen ze setrvačnosti, hlava moc nefungovala…muzika, co jsem měl celou dobu v uších a do 25.km si klidně i zpíval mi hodně moc lezla na nervy (neměl jsem ale sílu zvednout ruku a vypnout to), naštěstí – na za mnou běžícího Procházku jsem si doposud vytvořil náskok dost luxusní, takže jsem si stále věřil. Dobíhám tedy to poslední dlouhý..a komentátor s časomírou na mě řvou: “Konec, hotovo, gratulujeme…”. Néé, to je přeci blbost…vždyť 2:38, to by byl osobák.. Zvedl jsem tedy palec, že ještě jedno běžim…a jel jsem dál. Slyšel jsem ještě, že oni to vidí jinak, že podle počítače a blablabla… Nevím teda, co v tom kompjůtru měli…a dost mě i zmátli, za otočkou na 41. km jsem ale viděl, že i Procházka běží dál, takže jsem měl pravdu. Zvládl jsem pak i posledních 1200m…a hotovo. 7. maratón úspěšně zdolán, časem jsem minimálně sebe hoodně překvapil – byl jsem víc než spokojenej :) .

Plzeňský deník:
„Mluvit můžu, ale chodit ne. Dal bych si pivo,“ hlesl po proběhnutí cílové mety třetí Sokol. A sesul se do stínu stromů. „V závěru mi špatně hlásili absolvovaná
kola, Musel jsem jedno přidávat, ale i tak jsem spokojený. Běžel jsem pod tři hodiny a jen deset minut za osobákem,“ svěřil se borec AK Sokolov.
„K běhu se vracím po zdravotní pauze. Chystám se na maraton v Aténách a Plzeň pro mě byla dobrým testem.“

Mírovi, tomu se nezadařilo…a i přes podporu svýho fanclubu, co v Plzni měl..se mu nepodařilo zaběhnout pod tři. 3:05:51. A Vlasta, ten po přepáleném začátku..a samozřejmě z tý makačky, kterou při pořádání měl a která mu vzala spoustu sil 3:10:03.

Označoval jsem trať, dělal spoustu dalších věcí,“ omlouval svůj výsledek 3:10:03,1 hodiny. „Přitom jsem věřil, že reálně můžu běžet za dvě čtyřicet a předstihnout Sokola. V tom vedru mi ale už na patnáctém kilometru došly síly,“ usmál se trpce organizátor série.

Takže 3. místo v Plzeňském maratonu (po bramborách z Domažlic a Stříbra jsem se konečně dočkal), mistr Plz. a KV kraje..a vítěz Zátopkova zlatého týdne…good! :)

090727_tb

Odpovědi k “Pondělí 27.7.2009”
 1. Tom L. napsal:

  Hustey,hustý výkon !! :) Gratulace,jináko kde kupuješ Sojovku za 4kč ? To bych si jich hned pade nakoupil :)

 2. olda D. napsal:

  Tak to bylo FAMÓZNÍ počtení, stejně jako ten výkon na maratonu. V těch podmínkách bych to hodnotil minimálně pod 40. Všimnul jsem si na té fotce s Mírou ten velký rodíl v pocení. Podívej se /i Míro/ na to jak je Míra výrazně vypocenej proti tobě. To je asi to co ho po polovině srazilo. Míra musí běžet v chlaďáku. Ale i tak statečně doběhnul. Honzo dobrý, a teď si udrž tu váhu kterou určitě po dni, dvou, máš stále o dvě tři kilča dole. Olda D.
  P.S. Až na občasné výkyvy /okolo 30. km/ si držel velmi rovnoměrné tempo. SUPER.

 3. Lucka napsal:

  Velká gratulace, super čas, v tom počasí nic jednoduchýho běžet takhe rychle :) a napsal si fakt pěknej článek, kterej jsem přečetla jednim dechem :) Mírovi takk gratulace, že to nevzdal a vydržel to doběhnout do konce. Lucka

 4. Hustey napsal:

  Hoj..díky vám. :)
  Počasí bylo fakt krutý, 10 běžců to zabalilo… Veber s osobákem 2:45, Malý – 2:41…asi fakt hnus :(
  Co se týká váhy – ráno před M ukazovala 75, ráno po M 73,5, dneska 74. Nevím, nevím…zda se ještě někdy k těm 72 dostanu.. :( (Už týden jsem v hubě neměl Snickersku!!!) :-D
  A Tome, ty 4Kč byly nadnesený..bych ukázal, že se to dá běžet i takhle… V Penny teda stojí 5Kč :)

 5. Tom L. napsal:

  Taky bojuji s váhou,taky bych rád právě 72 :-D To dáš,nemít dlouho sladké je tedy něco !! ;) ..No tak i 5kč je paráda,my jí tu máme v Penny zrovna za 7,50 a to už mi padali oči z důlku :( ..Teď bude hodně teplé počasí,tak to nějak vydrž,chtělo by to po ránu si přivstat ;) :-D

 6.  
Zanechej komentář