Silnička 30km    – 25km/h

Závod – OB Horní slavkov 14km@1:37:05 (140, mx. 159)    – 6:56min/km

Silnička 16,5km    – 26,3km/h

Tak jsem to zase zkusil…a dloouho se teď pro jistotu budu vyhýbat lesům. :) .Jako bývalej O-běžec si každý rok dám jeden ze závodů, které pořádají Sokolovští orienťáci. Předloni to byl krajský přebor v parkovém orienťáku, běželo se v Sokolově a bojoval jsem o vítězství (nakonec 2./20.). Vloni, den po Hervis 1/2M, jsem se postavil na trať oblastního přeboru na dlouhé trati… Tam jsem na více než 20km vzdálenosti bojoval o přežití (5./9.). A letos, tedy dnes…to byl boj hlavně s mapou…a s neschopností běžet v lese. Jaký mě to dělalo problémy zvedat nohy, skákat přes klacky a kořeny, probíhat houštím, paseky a podobně…no žádná prdel ten orienťák neni :)

K průběhu..co napsat..? Pro mě vždycky bylo nejdůležitější nezvorat hned začátek… Po startu beru mapu, juknu..a hned vyrážim do lesa vstříct jistě veselým zážitkům.. :) Jedničku jsem našel překvapivě lehce…zato na dvojku jsem trochu ulítl a chvílu ji tam dohledával.

Třetí kontrola, to byl průser č. 1 – mastim si to po cestě, pohoda…pak koukám..průsek, po kterým to jistě bude kratší… Fajn – běžim po něm a najednou doprdele… Stojim uprostřed paseky, čumim do mapy a tam paseka žádná… Tyjo, kte to jsem? Začal jsem tam s tou mapou kroutit, buzolu přemlouval, ať sever ukáže…až jsem se nakonec našel na cestě, co jsem po ní běžel, než jsem se vydal po tom průseku. Paseka prostě jen nebyla v mapě namalovaná, zřejmě nová. Škoda – co si tak pamatuju, kdysi bývalo zvykem nový paseky načmárnout do mapy zvýrazňovačem…

Kontrolu jsem tedy nakonec našel, pak pro jistotu zvolňuji, hlídám se a běžim na pohodu..lážo plážo, až na 9. Tu opět s menší dohledávkou, pak koukám…co dál mě čeká: Přeběh zabahněný louky a kontrola pak kdesi v jámě v houští schovaná.. A já přeci přes bahno nepůjdu, to neee. První možnost, která mě napadla, že to oběhnu zprava po cestě, kde už sice není mapa, ale přeci to tam znám…  Že z leva to je kratší…i rychlejší, to mě v tu chvíli ani nenapadlo…a jak takovej dvacetiminutovej výlet mimo mapu vypadá… je krásně vidět na videu (běžel jsem s GPS na ruce, takže každej pohyb je zaznamenanej).

Dál už asi nemá cenu nic psát, byla to síla a dlouho jsem se z toho všeho vzpamatovával (v cíli do sebe kuřecí stejk, následován vepřovým…klobásu a asi 10 chlebů…pivo a kofolu a pak jsem byl schopnej “šlapat” dom. V uvozovkách proto, že do Lokte to z kopce jelo samo…a z Lokte do Sok. jsem nepřekročil 20km/h. Sííla…).

Už jsem psal, že orienťák žádná prdel není, navíc, když je někdo blbej jako já…  Místo 10-ti jsem naběhal 14km a nakonec vybojoval 15. místo. Ale..příští rok (jestli mě pořadatelé pustí na start) do toho jdu zas.. :-D