Běh 22,2km@1:39:36 (143, mx. 157)    – 4:29min/km

Závod: Běh lyžařů 9km@36:02 (161, mx. 169)    – 4min/km     VÝSLEDKY

Plavání 400m

No fakt geniální nápad to byl.. :) Včera jsem koukal na výsledky krosu a ligy…a ojoj, Slávek se ke mně nebezpečně přibližuje. Ráno jsem se tedy (s dost velkým přemáháním) z postele v jakž-takž slušným čase vyhrabal, tříčtvrťáky a Skoťáky na nohy a triko + rukávy na sebe hodil (na teploměru 8°C, fuuuj)…do baťohu myslityčku, trochu pití a toaleťák…a podél řeky směr Vary. Cíl: běh lyžařů, 10km závod v lázeňských lesích.

Cesta pohodová, asi po 10km jsem se probral…po dalších 5ti se probral i žaludek, takže ve Svatoškách přišel na řadu ten toaleťák…pak už jen dloouhej výběh k hájence a 1. fáze hotova.

Přiběhl jsem v půl desátý, tak akorát jsem si říkal, protože jsem měl zafixováno, že start naší kategorie je v 10. Óóó..jaký překvápko – číst neumim – satrt první ketegorie mi hlava přebrala jako start hlavní kategorie, tekže né 10, ale 10.45 byl náš čas. Pauzu jsem si tedy vyplnil cyklistickou vložkou – od Martiny si půjčil bajka a sjel ke staďáku, naproti Evče a Teríně, páč i holky si přijely zaběhat…

Od staďáku jsme si tedy vyšlápli ten krpál…a za chvilku start. K závodu: hnus, hnus, hnus. Běžel jsem to poprvý…a asi naposled. Tohle jsem vážně nečekal. Šel jsem do toho s tím, že to bude lehký proběhnutí, podobné Dvoř. okruhům, ale tohle..? Nahoru, dolu, nahoru, dolu…a pořád a pořád. Žádná prdel tedy, navíc docela terén, na kterej jsem vybavenej nebyl…tohle fakt ne. Co mě taky dost vadilo – mizerný značení trati. První okruh byl v poho, běžel jsem za davem, pak ale skončily kategorie, běžící (údajně) 5km…a zbyli jsme jen ti dvouokruhoví. Hódně vpředu běžel Honza Krupička, někde za ním dorostenec Jan Kronika, ty jsem ale neviděl. Hlídal jsem si Slávka, což se dařilo, pár metrů před ním jsem funěl…a celkem na pohodu. Pohodu kazilo jen to mizerný značení – v nejdelším seběhu jsem si byl hodně nejistej a říkal si, že tudy jsem první okruh určitě nešel. Takže jsem se několikrát ohlížel, jestli Slávek někam jinam neběžel. Naštěstí – byl tam pořád. Další zaváhání bylo asi 1,5km před cílem – křižovatka, fáborek žádnej…kam teď? Udělal jsem pár kroků vlevo, pak se koukl vpravo a poznal – tam se má jít. To je ta správná cesta.. :) Pak už naštěstí žádnej problém, s úsměvem do cíle pro třetí flek (2. v kat.). diplom a oplatky – za to to přeci stálo, ne..? :-D

V cíli jsem zjistil, že jsem nebyl jedinej, kdo si na trati nebyl jistej… Evča, Denisa a Michal si to do cíle prali téměř z druhý strany a Dáša tam kufrovala ještě o něco dýl. Pěkný.. :) A k délce – 10km (či 10000m, jak je ve výsledcích psáno) to nebylo ani omylem. 9km, víc bych tomu nedal ani metr. 44. ročník – to už by to pořadatel mohl mít přesněji změřený, než tehdá, v šedesátých, ne..? :)

Odpovědi k “Neděle 13.9.2009”
 1. pavel napsal:

  no oni oba dva běhy pořádané o víkendu byly problematicky značené – to stejné zažili někteří běžci v Abertamech + ty vzdálenosti – opět u obou závodů – pohled do výsledků naznačoval, že během víkendu se v Karlovarském kraji objevilo hned několik reprezentantů v bězích od 1km po 5km – takové časy by jim mohli dráhoví specialisté opravdu závidět – asi je velký problém alespoň přibližně trať změřit – v 21. století :))

 2. olda D. napsal:

  Podle časů , běhali jsme tam už v roce asi 1987, to bylo jasné už tehdy. Je to okolo 4,5km na okruh. Bohužel i tratě mládeže /750m vítězka za 3:55-umí 1KM rychleji/, 3km náš žáček za 10:09 a v sobotu v Abertamech za 15 minut. Prostě oni umí tratě postavit, ale NE změřit a bohužel ani označit. V seběhu, kde vám rychlíkům /taky mě před 20 lety/ slzí oči a běžíte¨rychlostí třeba i 2:45/km, značení pro turisty. Musíme jim to nějak šetrně sdělit. Olda.

 3. Michal H. napsal:

  Tak to jsem musel pěkně frčet a nebyl turista, když jsem značení pro turisty přehlédl :) ))))))))já si to v Ne na těch 10 km tedy skoro natáhl, takže proti vzdálenosti nic nemám :) ))))))

 4. Hustey napsal:

  – daleká a krkolomná cesta z oficiálního místa parkování
  – značení trati
  – blbě změřený
  – zázemí (wc, voda..)
  – ceny vítězům
  – jiné věk. kategorie

  + je to ve Varech, tedy blízko
  + zajímavá trať (pro někoho)
  + rychlé a přehledné výsledky (i když Denisa na veteránku nevypadá.. :) )

  = na podzim navrhuji na vyškrtnutí z ligy.

 5. Michal H. napsal:

  Příští rok jsem pro, ale ten další, kdy už můžu běžet jen 5km ho chci zase zpět :) )

 6.  
Zanechej komentář