cca 2kmR – závod Zbraslavský běh 5km@17:52 (176, mx.180)   – 3:34min/km   – cca 1kmV

Plavání 500m

 

 

 

 

No nechápu to – co na tomhle závodě se mi vždycky tak líbilo?? Od r. 2004 sem jezdíme a pokaždý jsem si to chválil. Vloni jsme vynechali a dneska – vždyť je to hnus. Výběh do nechutýho krpálu, kde to klouže, chvilkama po skále se musí ťapat..pak trocha blátíčka, po sedmi  minutách konečně zlom a chvilku dolů, ale to jen abychom se dostali na rovinku podél pole, kde to dost fouká… I to se musí přetrpět a pak už jen dlouhej seběh skrz pár serpentýn a ještě delší cílová rovinka kolem mini zoo.

To moje letošní trápení vypadalo asi tak, že po startu (startuje se v minutových intervalech a to po čtyřech běžcích) šel ihned dopředu mně neznámý závodník. Ještě v první části jsem ho předběhl s tím,  že jako kdo to je a co to zkouší..? :) Celej kopec jsem funěl, nohy tuhly…já běžel svým valivým stylem, až mě bolely ruce i břicho. Chvilkovej zlom pak přišel, kde jsem se snažil trochu nastartovat závodní tempo, ale nic moc. Poslední asi 500m dlouhej flák do kopce jsem se modlil, ať už je to za námi, už jsem moc chtěl dolů, kde to jistě půjde a prostě to pustim…

Bohužel..nezadařilo se. Nohy neposlouchaly, v zatáčkách i na bahně jsem se až moc bál (s botama jsem to prokaučoval – Skoťáky nic moc, chtělo to orienťácký VéJéčka s hřebama) – prostě jsem to nerozeběhl, jak jsem si představoval. A tak se poprvý stalo, že mě předběhl závodník, se kterým jsem vybýhal…a slušných 20s mi nakonec nadělil (až v cíli jsem zjistil, že to je loňský vítěz – Dalibor Slovák z Kerteamu). Rychlejší byli ještě Jára Odvárka a další Kertýmák Jaroslav Luč, takže další letošní bramboru si domů vezu, i když čas tak hroznej není – 4s za osobákem z r. 2006.

Co se ale nezměnilo – už po pátý jsem v cíli tohoto závodu dostal škytavku. Tady se to vždycky stane…a netušim proč. :)

Večer pak ještě klasických 500m vyplavání, vířivka a pára, ale s tím nártem to vypadá na problém. Bolí a vrže tam. Že by nějakej zánět? Takže léčebná kůra – tři Plzničky, dva Ibalginy, nastříkat Elmetacinem, obalit celofánem…a uvidí se, no..

Zanechej komentář