(sp. 8h)
2,5kmR – Závod: Real,- Berlin marathon 42,2km@2:36:29 (153, mx.162  – 3:42/km)
(17:38-17:14-17:27-17:50-18:20-19:19-19:32-20:13+8:56)

Tak jsem to uběhl.. :) . No jako byl to masakr, to teda jo…ale když já fakt chtěl.

A jak že vypadala naše Berlínská mise..?
V pátek po poledni jsme vyrazili. Slávek, Jarda, Kamil a já…cestou jsme v Teplicích kromě obědu u mekáče nabrali ještě Vítka…a po dálnici pohodová cesta nach Berlin. Tady nás kromě brutálních 26°C přivítalo i dost luxusní ubytování – pro 5 lidí byt 3+1, no zase jsem vybral dobře.. :) . Po zabydlení jsme se vydali pro startovní čísla do expa. Téměř hodinová cesta na metro – to abysme nemuseli přestupovat a jeli přímo. Prostě neználci, co ještě nevěděli, že lístek za 2,10éček  platí 2hod a je přestupní, jak nám v metru vysvětlila Jardovo kamarádka z Levice… :-D .

Expo v areálu již neprovozovaného letiště OK – stánků s žrádlem habafů, stejně tak i bot, oblečení..jen ty ceny :( . Dnes jsme to tam jen prolítli, čísla a čipy vyzvedli s tím, že courat půjdem zítra.

Po expu ještě večerní prohlídka  nedělního doběhu – tedy Braniborská brána a okolí no a hodinová pěšo tůra dom se zastávkou u turka na kebab.

Na sobotu byl naplánovanej snídaňovej běh na olympijskej stadion. Ráno ale všichni líní, takže jen se Slávkem jsme v 9hodin vyběhli.  Po 20min jsme doklusali před Charlottenburg, odkaď dav cca 3000 nadšenců v půl desátý vystartoval vstříct Berlínským ulicím. Tempo pohodový, i tak ale noha bolela a bolela.  6km trasu jsem ale nakonec zvládnul…na stadionu s modrym tartanem jsme se nadlábli taky slušně (koblížky, jogurty, banány, müslityčky a pod.), do zpěvu mi ale kvůli tý po.. noze vůbec nebylo. U-Bahnem a S-Bahnem pak dom, odpočívat. K obědu jsme si udělali soukromou pasta party, páč na tu pořadatelé – stejně, jako vloni v Athénách, nějak zapomněli, no a po o do města. Kamil s Vítkem se vydali kamsi za památkami, já se Slávkem opět do expa na nákupy.. Na to, jak dlouho jsme tam pobyli, jsme toho moc nepořídili (Slávek kapsičku na mobil, já novou čelenku), prohlídli jsme si toho ale dost. Od japonky jsem si nechal nohu titánem zatejpovat, ať to zítra nebolí.. :) . Cestou dom jsme vynechali plánovanou zastávku na Alexanderplatz a výstup na Ferneshrturm, páč chcalo a chcalo…a nebylo by z toho nic. Večer už tedy jen lehká véča a v 10spát.

Neděle – den D. Budíček v 6:30, snídaně, sprcha a v 7:30 ven. Se Slávkem 2,5km klus k šatnám, zbytek výpravy metrem. U šaten fronta na hajzlík, bágl do úschovny a skoro sprintem na start, páč to byla celkem dálka..Ve startovním koridoru  jsme asi 20m před startovní čárou stáli, déšť nás skrápěl, zima jak v ruskym filmu…a já se rozhodl, že to zkusim. Bolavou nohu budu ignorovat – vždyť jsem přeci tři měsíce celkem slušně dřel, tak to prostě prodám.. 1:13 + 1:15 – takovej byl plán.

9:03…a balík 36 000 běžců se dává do pohybu. Klasická tlačenice – asi 1km (3:55)  trvalo, než  silnice trochu prořídla a dalo se běžet. Pak jsem se do toho pustil a šlapal…

Zhruba na 3.km jsem se dostal do 5ti členný skupinky, kde se zdálo, že by to šlo. Tempo kolem 3:30 – paráda. Takže si tak utíkám, z Berlínských památek jsem neviděl ani prd, protože jsem jako vždy zvolil výběh ve slunečních brejlích, on ale místo sluníčka déšť, mlha…no prostě nic moc.

17.km a přichází krize. Teda né úplná…ale nohy celkem tuhý a připadal jsem si jako na třicítce. A to nebylo dobrý… :( . Ze skupiny odpadávám, půlka pak za 1:14, tedy stejně jako na jaře v Práglu, jenomže pocit asi tak o 200% horší.

Do druhý půlky jsem šel s tím, že se zkusim kousnout a něco s tim udělat, ať se domů nevracim s ostudou.. Jenomže ono nešlo. Diváci povzbuzovali a dopředu hnali, já se však zmohl maximálně tak na křečovitej úškleb, toť vše. Zpomalování bylo téměř konstantní…a čím pomaleji jsem utíkal, tím víc noha bolela. Stále jsem si ale říkal, že si jen chvilku odpočinu a pak to zkusim. To vypadalo asi tak, že okolo 25.km jsem měl v hlavě plán, že do 30.odpočinkově a posledních 12 do toho půjdu. Na 30. jsem zjistil, že žádnýho zrychlení schopnej nejsem, a tak jsem mobilizoval síly na poslední sedmičku. Na 35. jsem byl jasnej – hotovson totální a bylo mi všechno fuk. Už to jen do cíle doťapat a hlavně se nezastavit, páč to by bylo zle…

Nakonec – jak už jsem psal na začátku, jsem to uběhl :) . Výsledek těžko hodnotit, zdá se ale, že mě víc limitovaly zatuhlý svaly, než bolavá noha. Že by tou zimou? Ta mi nikdy nevadila (spíš naopak), ale možná už stárnu, a tak budu muset pořídit hřejivku a před závody svalíky pořádně promazat.. Píšu před závody a jsem vážně zvědavej, kdy to bude.. Momentálně jsem totiž v takovým stavu, že bych mohl natáčet novou sérii Dr. House..

Uběhli i ostatní (Slávek 2:57:25, Kamil 3:16:16, Vítek 3:23:03, Jarda 5:06:09), a tak jsme si i nějaký to pivko večer na zpomalení regenerace dali :) . Nejdřív jsme tedy zkusili pomaratonskou párty, na kterou jsme byli dle propozic zváni a kde měly čekat “kulinářské speciality pro hladové závodníky”. Do třetice tedy cesta na starý letiště, kde nás čekalo…úplný kulový. Lidí habafů, hnusný pivo za 3E, na plátně promítání záznamu celýho závodu, do toho trapná hudba a světla blikající do ksichtu…no a k jídlu ani blbej chlebíček. Prostě nic. Nuda a hlad nás tedy po chvilce vyhnaly pryč, kebab u turka byl víc než dobrej a po chvilce tápání jsme i Jardu s Kamilem v hospodě našli – byli totiž rozumný a na celou afterparty se vybodli.. :) .

Pondělní ráno bylo ze všeho nejhorší se postavit na nohy a trochu se rozpajdat. Pak balení a v 10dom. Cestou zastávka na tropickém ostrově…další pak v Teplicích u mekáče a sláva nazdar výletu, zmokli jsme několikrát a jsme zas tu…

Odpovědi k “Neděle 26.9.2010”
 1. Niktomuž napsal:

  Gratuluji! Po všech těch problémech naprosto skvělý čas. Soudě podle mezičasů ta druhá půlka musela pěkně bolet…

 2. Jirka napsal:

  Velká gratulace !!!
  , vypadá to na nehezké galeje , ale čas mi vyrazil dech ( myslel jsem , že se dobelháš po 5 hodinách šourem )
  Velký respekt , Pane maratónče !

 3. Henry napsal:

  Chápu, že Tvé představy byly trošku odlišné… Ale na ty problémy, které se neočekávaně objevily, a taky jak na sviňu, bylo pořád hezky a teplo a zrovna v době závodů se ochladí a prší… Ale čas je super!! Co by kdo druhý a za něj dal!!!
  A doběhl jsi, taky super!!Počkej, časem oceníš, jak skvělý výkon jsi tam dal. Třeba Ti to hned nedojde, ale i později, za 5, nebo 10 let…..budeš na něj pyšný..
  Můžeš být na sebe hrdý a sám se sebou být spokojený!
  Hlavně se teď nejdříve dej do pořádku a až potom začni uvažovat, co budeš běhat dál.
  Ještě jednou Ti blahopřeju k super výsledku a ke kvalitnímu času!
  Henry.

 4. Hustey napsal:

  Díky Vám!
  Byl to doopravdy boj…a jak se dalo čekat, nejhůř jsem na tom teď. Je dva dny po závodě, chodit nemůžu, noha bolí jak čert…největší sranda ale je, že už vymejšlim plán na Prahu. Já se totiž jen tak nevzdám…a pod ty 2:30 to prostě dám. Jednou se to určitě povede.. :)
  Někde jsem totiž četl, že: “If something is there for me, it´s going to wait for me.” ;)

 5. Lucka napsal:

  Správný, že to tak bereš :) a držim palce ! pro mě si stejně borec s velkym S !!! ;)

 6. Running Village Metrosexual napsal:

  Jasně že 2:30 padne. Jasně, že to na tebe čeká!
  Teď byla proti noha a možná i počasí.
  Ale až se to sejde, bude to rachot!
  Tak ať to běhá!

 7.  
Zanechej komentář