Závod: Novoroční běh na Svatošské skály 6,4km@23:45 (171, mx.179)    – 3:43/km

Klus 10km@52:00 (137, mx.167)  – 5:12/km

Závod: Novoroční běh kolem Lokte 2,6km@9:30 ( 170, mx.177)   – 3:40/km

Novej rok jsem zahájil stejně, jako vloni – tedy v 11 novoračák ve Varech, pak podél řeky spolu s Evčou přeběh do Lokte no a ve 2 další Novoroční závodění.

Po posledních třech trénincích jsem se cítil dost dobře, takže do Varů jsem jel s tím, že bych rád porazil Ivču i Milana Kožáka. Kromě nich na startu ještě Slávek…no a jasnej favorit Honza Kubíček.

Takže jsme vyběhli, cca 2km skupinka pohromadě (Ivča, Kubajz, Milan a já), pak jsem začal ztrácet. Nohám se nějak nechtělo a zpomalovaly a zpomalovaly. Ještě před otočkou mě jako nic doběhl a předběhl Slávek a já místo toho, abych se zavěsil, jen něco sprostě zamumlal a dál běžel, jako bych neběžel.. :( . Za otočkou pak – to už bylo trochu jiný kafe. Slávka jsem viděl pořád před sebou, jak s hlavou téměř u kolen bojuje se sněhem…no chtěl jsem ho dohnat. Tak jsem se do toho pustil, párkrát šlápl a měl ho.. Před ním běžel od prvních dvou odpadnuvší Milan – taky jsem ho předběhnout chtěl. Nezpomaloval jsem tedy, snažil se šlapat, funěl jak lokomotiva..a před kopcem ho měl. Ten jsem vyťapal cca 2m před ním a nahoře…tam jsem zkapal. Půl kiláku před cílem síly odešly někam daleko, přesto jsem zkusil nástup – krátkej a zoufalej pokus Milana utrhnout, z čehož samozřejmě nic nebylo. Polomrtvej jsem šel posledních 300m tempem 4:15/km, v cíli se pak 5min o auto opřenej vzpamatovával. Bez tréninku to prostě nejde, no…. :( .

Po vyhlášení pak přeběh do Lokte, s Evčou, který jsem u kempu musel utéct, abych start stihl.

Vyběhl jsem svižně – tak, že jsem měl strach, abych tempo vydržel. I přes to ale stále v patách pronásledovatelé (nevěděl jsem, kdo to je – Péťu Kunce jsem tam ale čekal). Ještě 500m před cílem – tedy pod závěrečným výběhem, kroky za mnou, až v kopci chlapci odpadli.V cíli jsem se dozvěděl, že druhej doběhl místní fotbalista (asi bych s běháním skončil, kdyby mě týpek v kopačkách předběhl), třetí Kuncík. Čas – ten je ale šílenej. Závod na krev a o půl minuty horší, než vloni (9:00, předloni 8:47).