závod: Vogtland-Lauf 20,3km@1:28:54 (167, mx.174)  – 4:23/km FOTO TRASA VÝSLEDKY

Absolutní masakr – po všech stránkách. Vyběhl jsem s chutí, tak nějak jsem tušil, že už by to konečně mohlo jít, leč nedařilo se. Pouze první kilák jsem se udržel ve vedoucí grupě, jenomže hned od startu krpál, kterej měl mít dlouhých 7km. A protože tepovka ±170, zvolnil jsem a pomalu čekal na dobíhajícího Slávka. Ten byl po pár krocích u mne, leč né na dlouho… Zhruba na 4.km kolenu došlo, že po 3dnech flákání zase běží, a tak – opich, neopich – zase začlo protestovat. A protože jsme pořád stoupali, do toho slunce do hlavy smažilo a vůůbec mě to nebavilo, Slávkovi jsem řekl bye a pajdal jsem si svůj vlastní boj. Na 6,5km, tedy v poslední, ale nejprudší části toho úvodního stoupáku, kde jsem sice stále “běžel” (zhruba takhle), mě vomastili dva borci a ač skopčáci, z následujícího kopce jsem si své krásné 8. místo vzal zpět (ty seběhy mi zkrátka stále jdou).

Zbylých 14km se už vlastně nic zajímavýho nedělo, zpočátku jsem ještě občas spatřil před sebou Slávka, z kopců i trochu dobíhal, ve výbězích se ale stále vzdaloval. Od 11.km jako by se po něm slehla zem. Přede mnou tedy nikdo, za mnou taky ne…až na 16.km jsem si mohl prohlídnout vedoucího a fakt hezky běžícího Míru, kterej se vracel z obíhačky týhle hnusný haldy, kde foukalo a šajnilo jak o život a málem jsem tam chcípl. Pak už jen seběh, výběh a dloouhej seběh do cíle – 8. místo, v kategoii 1. (jestli u nás běhá málo mladých, tak v Deutschlandu nikdo :) ) a měl jsem toho vážně plný zuby.

2EUR za malý pivo, 3EUR za kousek masa v housce, 5EUR za výjezd vozítkem na skokanskej můstek…vyhlášení a tradá dom, kde to bylo s bolehlavem, žaludek jak na vodě…zkrátka nic moc.

 

Zanechej komentář