1kmR – Závod: Zlatá desítka E. Zátopka (Plzeň) – 10 000m@35:15  – 3:32/km   VÝSLEDKY

Jabadaba… Jak z minima (jedno svižnější proběhnutí týdně) vytáhnout maximum jsem si dnes vyzkoušel….a jsem fakt spokojenej. Déšť, chladno, bezvětří…zkrátka ideální počasí. Do uší jsem pustil trochu toho metalu…no a šlapalo to, jako už dlouho ne.

Po startu jsem se držel za Slávkem, před námi Jirka Jansa, Marcel Beran, Ondřej Čadek, Petr Minařík a s náskokem si v čele běžel Tomáš Veber.
Už ve druhým kiláku si ale Slávek vystoupil. Zhodnotil, že v dnešní etapě nemá šanci, tak se rozhodl šetřit na další…  Sám jsem si pak tedy dobíhal Jirku Jansu, na konci 3.km se za něj zavěsil a očekával nějakou spolupráci. Po dvou kolech v závěsu mě skutečně pustil před sebe, jenomže se mnou asi běžet nechtěl. Asi po 500m jsem se ohlídl…a nebyl tam.
Další přede mnou byl Marcel Beran. Řekl jsem si tedy, že bych to mohl zkusit a trochu zabojovat o pořadí v mistrovství Plz. a KV kraje, které bylo součástí závodu. Kolo za kolem jsem pak chodil po 1:23, pomalu se mu přibližoval…a na 7.km ho konečně dostihl (mezitím předběhl Slávka o jeden okruh – to potěšilo, vzhledem k tomu, že před startem jsem to čekal přesně naopak :) ). Hned jsem šel do závěsu s tím, že si tři okruhy odpočinu..a pak se uvidí. Osmej kilák byl tedy trochu pomalejší, ale už před jeho koncem mě Marcel pustil před sebe a začínal ztrácet.
Poslední dva byly fakt příšerný, nenaběhaný objemy se projevily, krásně jsem tuhnul a do cíle se pak skutečně doplazil. 4. místo (2. v mistrovství kraje) jsem nakonec o 3s uhájil, i přes to, že měl Marcel poslední kolo o 8s rychlejší.
Bylo to fakt hustý…ale čas vzhledem k tý tréninkový bídě super…a hlavně – koleno taky drží. Paráda :) .

Kiláky:  3:31-3:35-3:30-3:29-3:29-3:29-3:28-3:34-3:36-3:34

Zanechej komentář