Závod: Zlatý maraton E. Zátopka (Plzeň) –15km@1:02:22 (155, mx.168)  –  4:09/km   VÝSLEDKY

Tak jsem tu plánovanou půlku nedal. Zkusil jsem vyběhnout celkem v tempu (prvních 5km po 3:36/km), ale už v tomto prvním okruhu jsem věděl, že to dnes není ono. Vedro šílený, okruh kolem Boleváků taky nic příjemnýho (střídání povrchů, kdy chvilku asfalt, chvilku štěrk…hnusnej výběh v lese, navíc překážející a blbě čumící plzenští Pepíkové na hrázi rybníka), no bléé. Z předchozích dnů mám celkem dost namožený stehna, tak jsem po 7km v tempu polevil, že si to zkusim kolem 4:00/km.
Jénomže ve třetím kole jsem doběhl Petra Minaříka, kterej hned od startu vypálil s Mulugetou. Zabalil, klusal si vedle kámoše na kole, tak jsem se k nim přidal…zakecal se a po tomto třetím okruhu výběh zabalil. Nebavilo mě to, no…

Slávek taky maraton nedoběhl – zapíchl to po třicítce, a tak z naší výpravy dokončili jen Milan Kožák, kterej od začátku běžel se Slávkem (3:04:09 – 5. místo) a Marcel (3:33:04 – 17. flek), kterej si tím vybojoval celkové 3. místo v Zátopkově zlatým týdnu. Vyhrál Mulugeta (2:47:32).

27.7.2011 15:30