Závod: TT Klingenthal – Bublava (200 – 20,5 – 3) @ 1:16:38  TRASA

Trochu zlepšit chuť jsem si po včerejšku chtěl..a vydal se s Michalem na 1. ročník tohoto přeshraničního triatlonu. Největší soupeři byli jasní už před startem – Smolda a Jirka Hadrava. Tušil jsem, že na trati budu mít celkem problémy (přeci jen těch mých občasných 4km dopr a 4km zpr fakt na slušnou cyklistiku nestačí), a tak jsem se  na kluky snažil něco vymyslet už před startem. Smolda byl jasnej – na kole s uraženou půlkou vidlice přeci nemůže nic ujet…a Jirkovi, když už našel důmyslně schovanou tretru, jsem na ní alespoň přetrhl přesku :-P :) .
Kousek po jedenáctý tedy hop do vody. Plavání krátký, takže celkem v pohodě. Z vody zhruba 10. za 3:45, pak rychlý depo,  pár šlápnutí do pedálů a už jsem byl v čele spolu s těma dvěma Slávistama. Bohužel – né na dlouho. První prudší výjezd, Smolda třikrát šlápl…a už byl v pr… Ujížděl, já zas ujížděl Jirkovi a celkem to i jelo…až do 14.km. Pak 1,5km brutus výšlap, kterej mě sejmul.. Nahoře jsem z toho kola skoro spadl – naštěstí přišel sjezdík, takže odpočinek..a znova nahoru. Výjezd k Aschbergu, kde už jsem přestával vnímat. Prošitej jak deka, hladovej, bez síly…poslední 3km na Bublavu z kopce, kdy na kole jsem se udržel jen nějakým zázrakem…a to byl přede mnou ještě 3km běh. Cyklistická část 59:39 a běh, no…vzdáleně to možná běh připomínalo, nicméně bylo to hrozný trápení. Čas 13:13 (4:24/km) mluví za vše..
Druhý místo jsem před Jirkou uhájil, v cíli neumřel – po guláši a dvou desítkách pomalu i začal komunikovat.
Každopádně – takovejhe nářez jsem fakt nečekal..