Neděle 3.5.2009

Silnička 20km

Závod: Hornoslavkovský hrdina 16,7km@1:16:21   VÝSLEDKY

Silnička 20km

Běžet, či neběžet…? Ráno jsem se vzbudil…a přemýšlel. Má to cenu se trápit v lesích a kopcích, na 17km trati, když před týdnem jsem neuběhl ani 10 na oválu…navíc se tam ztrapňovat s granátem, kterým vím, že nedohodím a všichni uvidí, jaký jsem dřevo?

Ále jo…přeci jen je to domácí závod, na mých tratích, kde znám každej šutřík…a snad alespoň na ten Krudum vyběhnu. A zbytek..přinejhorším bude polední procházka a třeba už i nějaký houby najdu..

Takže jsem sedl na kolo, v klídku vyťapal do Slavkova, tam v Tescu koupil velkou snídani, abych po cestě neměl hlad…a šel se přihlásit. Docela jsem se zarazil, když u prezentace nikde nikdo..myslím tedy závodníky, šatny taky prázdný… zhruba 5 nás tam bylo.  Překvapil mě Míra Horák, kterej si to šel dát…taky Míra Švehla, kterej si včera střihnul v Plzni 1/2M a sem se šel „vyklusat“.  🙂 Těch půlmaratonců nakonec přijelo víc – Slávek, Bohdan, Luboš…dorazil i K. Hellmich s Oldou, takže Triatleťáci byli v plný palbě a k favoritům patřil i R. Fišer, jak jsme se shodli. OKi, takže se sešlo 16 závodníků (14 mužů + 2 ženy), sedli jsme do busu…a sjeli zpět do Soko..

Na Michalu jsme se seznámili se startovkou – dostal jsem se do „červený“ skupiny, tj. mínu za Míru, za mnou Slávek, Radovan a startovní pole uzavíral Karel. Kluci si ještě narychlo vyzkoušeli hod – nikoliv granátem, ale šutrákem..tak, že Slávek skoro zabil projíždějící bruslařku. Naštěstí k ničemu nedošlo…a chvilku po 11hod let´s go!

Vyběhl jsem s rozvahou – hlavně proto, že mě hned začalo píchat vzadu ve stehně..a já myslel, že mě vopíchala nějaká vosa… Po kiláku (4:00) to naštěstí přešlo a už jsem si v klidu užíval tu sebevražednou granátovou misy. Ve sluchátkách hudba z hodinovky, fakt se na ní běželo dobře.  Na 2. km jsem předběhl Oldu, startujícího 2min přede mnou…na 3. km mě v autě předjížděl Kamil Kovář, cestující do Mariánek na OB..a nabízel, že mě na Krudum vyveze. Hrdinsky jsem odmítl…a na 4.km začínal litovat. Na pětce jsem byl za 21:32, na šestým se otočil a už viděl dobíhajícího Slávka. A sakra….jediný, co jsem chtěl…aby mě až do vrcholu nikdo nepředběhl. Naštěstí – od 7.km jsem závodníky předbíhal já, což mě trochu povzbudilo a zrychlilo, na 8.km začínalo jít do tuhýho, protože to byl hodně hnusnej terén v hodně prudkým kopci…a od devítky téměř horolezecká stěna. Lýtka bolela, ale vyťapal jsem to…a nahoře byl cca 5 metrů před Slávkem. Úkol splněn.. 🙂 Na vrcholu trochu bublinkový hnusný Dobrý vody..a hop dolů. No, zase takový hop to nebylo, páč z kopce to porouchaný stehno dost bolí, takže opatrně..a alespoň jsem si odpočinul na ten granát na 12.km. Odpočinul, ale – jak se dalo čekat, zbytečně. Třikrát jsem ho mrsknul a třikrát dopadl na stejný místo…a to cca 1m před výseč. 🙁 OK, žádný překvápko, jede se dál… Následovaly dva odpočinkový rovný kilometry a na 14. – bléé. Asi 25% stoupání…prostě hafo moc. Tempo zhruba 6:30 min/km a i když má asi jen 300m, zdálo se mi nekonečný. Na patnáctce poslední seběh, mooc příjemnej….a pak už jen stoupání od Pulečka až do Slavkova. Až sem to bylo celkem v poho…ale teď to přišlo. Nejdřív mě ladným krokem přesprintoval Karel, startující 3min po mě…pak jsem zjistil, že mám lýtka asi z kamene, protože nějak nešly. Naštěstí – Slavkov se – sice pomalu, ale jistě blížil…a já už se móóc na pívo těšil.. Takže už jen oběhnutí dloouhýho paneláku, poslední zatáčka, jedno kolo na oválu a cíl.

It´s done, super, dokázal jsem to…a 17km uběhl. Kdo by to byl řekl, že mi to jednou udělá takovou radost… 😀

V cíli sprcha, vyhlášení, kdy na bednu vystoupali a pohár dostali úpe všichni (strašně moc kategorií bylo vypsáno…a moc málo závodníků drazilo), ti šťastnější (a hlavně rychlejší) navíc hodinu bowlingu či thajskou masáž zdarma… A bylo po závodě. Moc prímovým závodě, kde organizace šlapala, značení perfektní…no prostě všechno se povedlo. Akorát Slávek se rozčiloval – na granátu se mu něco nelíbilo a nějak ho to rozhodilo…

Před odjezdem  ještě zastávka na tři plzeňský a cibulačku U Pulečka..a cesta dom pak byla pohodička.. 😀

 

 

 

 

 

trať:


Běžecká trasa 170923 – powered by Runmap 
Příspěvek byl publikován v rubrice Deník a jeho autorem je Hustey. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Neděle 3.5.2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *