Neděle 12.10.2014

2kmR  –  Závod: Hradecký půlmaraton 21,1km@1:13:01 (164, mx. 169  – 3:28/km)  –  2kmV  VÝSLEDY

1:12:30 – 1:13:30…to byl dnešní plán – po včerejšku jsem se zrovna dvakrát na lámání rekordů necejtil a ani ten pařák, co naši výpravu (Gábina, Kulda  a v Hradci přidavší se ségra) přivítal, nebyl nic moc. V poledne se šlo na to.

Ze začátku to šlapalo parádně.. Běžel jsem v trojici s Mulugetou Serbessou a Jiřím Čivrným…na 5.km šel dokonce kousek před ně. První sedmička 23:20 – „Tý vole…z toho by mohlo i něco slušnýho být..“ jsem si říkal. Na 8.km mi ale začínal lehce tuhnout úsměv – to když jsem před sebou viděl sice mírný, ale dóst dlouhý stoupání…na 10.km (čili na  kopci) byl úsměv už dávno tuhej…a i nohy začínaly luxusně tuhnout..

Druhá sedmička (ještě před ní mě předběhli Milan Janata a Jiří Čivrný, kterýho jsem se alespoň pár kiláků dokázal držet) byla za 24:22.

Ta třetí pak 25:19, čili bíída..  Kromě toho, že už jsem byl fakt tuhoš…jsme na posledních 5km vyběhli z parádního lesoparku, kudy v přijemnym stínu a po parádnim novym asfaltu vedla velká část trasy, do smažícího sluníčka, kde mi to fakt nešlo. Když jsem navíc začal cítit celkem nepříjemnou bolest v pravym stehně, posledních 15min už jsem raději jen opatrně doklusal…a ani se nesnažil zachytit za Mulugetou, kterej mě předbíhal cca 3km před cílem.

Čas 1:13 je 14dní před maratonem tak akorát – tam už doufám žádný vedro nečeká a nohy by (alespoň do 32.km) taky nemusely tolik bolet… 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník a jeho autorem je Hustey. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *