Běh 3km (134, 4:34min/km) – 5 x cca 85m – 3km (148, 4:45min/km)

Závod Tesco night grand prix 10km@32:56 (172, mx.178)    – 3:18min/km  VÝSLEDKY
blbě značený km: 3:49-2:42-3:15-3:16-3:15-3:03-3:35-3:24-3:19-3:16

 

 

 

 

Chvilku po obědě (proto ten vysokej tep) lehký rozběhání, na koupaliště Michal, tam na parkovišti pár svižných rovinek a dom.

Před odjezdem jsem měl ještě trochu čas, na chvilku se natáhl a chtěl si dát šlofíka. Zrovna když jsem zabíral, mi volal V. Hůrka,  jestli bych nedělal kancelář na semifinále starších žáků 26.9., tedy den před Běchovicemi. Nojó, proč ne…sice celej den zabitej…ale to za ty nervy u počítače stojí, ne..? :-D

Každopádně už jsem nezabral, zašel si k vjetnamcům na gyros v bagetě k druhýmu obědu…a ve 4 směr Prágl.

Veleakce PIMu nějak moc nemusím, z těch davů mám vždycky skoro fóbii a věci, který by měly fungovat, prostě nefungujou. Tak třeba dneska: Dostat se z místa A do místa B, to je problém. Kostel sv. Mikuláše – EXPO na Staromáku, kde je prezentace. Normálně 100m, my jsme našlápli tak 400, než jsme našli díru v koridoru v Pařížský ulici, kde zrovna probíhal lidovej běh.

OK, asi to jinak nejde…do EXPA jsme se dostali, ale překvápko – trika vel. M už nejsou. Právě triko Adidas Response, to je jeden z důvodů, proč tam vlastně jezdim. Pěkný, funkční…na běhání ideál. Vyfásl jsem tedy Lko a při běhání tedy budu vypadat jak v pyžamu.

Po prezentaci jsem koukl na začátek 5km závodu holek…a směr šatny. Teda vlastně stany – narvanej stan, kam  jsem se ani s maximální snahou nevešel a převlíkání bylo venku na chodníku. To si každej nevyzkouší…striptýz v centru Prahy.. :)

Civilní věci jsem narval do batohu a pádil do úschovny. Ojoj, další problém – “ten batoh je moc velkej, to vám nemůžu vzít” na mě zkoušela chytrá paní. Si asi představujou, že do tý kabelky, co rozdávaj…a nevejde se tam ani svačina…narvu boty, kalhoty, mikinu a tak, jo..?? Nakonec mi ho teda vzala a já pak doma koukl do propozic: “Věci, které budete chtít uložit do úschovny zavazadel, musí být předány v oficiální sportovní tašce (to je asi ta kabelka) nebo v tašce menší než rozměry 25 x 45 x 70 cm. Baťoh jsem tedy změřil, 20 x 30 x 45 cm se mi zdá parametry splňujcí. Takže příště by to snad mohlo jít bez keců….

Vystál jsem si frontu na záchod…a jde se na to. Až jsem se divil, že bez problému jsem si vlezl do koridoru, kde za chvíli budeme vybíhat (i když příslušníci na mě dost divně koukali..), dal pár rovinek a přes start se kolem černoušků a profíků v pohodě  dostal na začátek svý startovní skupiny, tj od čísla 40 do asi 299 (startoval jsem s 82).

Takže…staroval jsem zepředu, po startu jen trocha tlačenice, kdy se kolem mě nahrnuli “borci”, co maj rychlý začátky, ale tragický konce. Neva, pár bodyčeků jsem v prvních metrech rozdal a doběhl si Píseckého Jirku Jansu, jediného známého z 2000 běžců, kterýho jsem před startem potkal a hodil s nim pár slov. Běžel jsem za ním první kilák (a tady bych se pozastavil – ano, závod označen “Silver label”, či tak nějak…a cedule, označující 1.km postavená o cca 150m dál! Dobrý, ne..? Místo plánovaných 3:16 – 3:20 jsem na hodinkách viděl 3:49 a to byl docela šok…). Naštěstí mi došlo, že to teda asi bude blbě…a mastil stejným tempem dál. Jirku z prvního kopce předběhl a dobíhal a předbíhal další a další… Běželo se dobře, závod jsem si užíval…občas i koukal, co se děje okolo, všiml si třeba P. Kamínkové a L. Šibravové, povzbuzující na nábřeží E. Beneše, taky Peciho, jak na mě něco haleká…a dával si bacha na kanály, bych v nějakým neskončil, jako kdysi Efa.. :)

No, takže to celkem šlo, tempo jsem jakž takž držel, i když kostky, zatáčky a občasný výběhy nebyly nejrychlejší. Na 7.km jsem doběhl borce, nazval jsem si ho maročanem (byl to francouz, Noamen Ksouda)…a s ním jsem bojoval až do cíle. Chvilku vepředu on, chvíli já…až přišel 9.km. Těsně před ním otočka o 180, za ní kostky a trochu do kopce kolem Karlova mostu. Tam přišla krize, nohy zpomalily a ne a ne je přemluvit k finiši. Škoda – do teď jsem se celkem přibližoval k běžci s číslem na zádech (tzn., že má vepředu jméno a je to eliťák). To by bylo hezký, někoho z nich porazit, jsem si říkal, ale nee – on do posledního km měl sil dost (byl to slovák M. Vanko). Maročan byl ale pořád za mnou…a už tu byl finiš – Pařížská. Tam jsem alespoň trochu  zrychlil, diváci hnali, ale na ten úplnej spurt jsem neměl…a maročan mě vomastil.

29., nebo 30. místo –  není to jedno? :) Z Prahy si tedy vezu o 40s vylepšenej osobák…a i když jsem pomýšlel na 32:35, s 32:56 jsem spokojenej. 6. místo mezi čechy,  “hned” za českou elitou, to je taky dobrý.. :)
(1. J. Kreisinger 30:15,  2. F. Ospalý 30:38,  3. R. Štefko 31:12,  4. P. Pechek 31:42,  5. P. Faschingbauer 32:05).

 

 

 

 

 

O půlnoci jsme dorazili dom…a při pročítání výsledků dnešního Abertamskýho krosu mě napadl geniální nápad…

Tři komentáře “Sobota 12.9.2009”
  1. koyama napsal:

    Už jen při zběžném pročtení výsledků jsem chtěl napsat: Klobouk dolů. Ale s těmi (na PIMu už, bohužel, asi tradičními) problémy musím přidat jeden hlubokosklon.

  2. Michal H. napsal:

    Bomba výkon, gratuluju. Už se těšim na ten úprk v Aténách a i na vše kolem. Tak snad se zadaří. Chtěli jsme Tě pro příští rok získat do ACES, ale po takových výkonech na to oddílová pokladna nebude mít, aby Tě odkoupila :) ))))

  3. amater napsal:

    Já nevím, co děláš vlny……….já mám tričko velikosti M v pohodě :-D DDD

  4.  
Zanechej komentář