cca 1kmR (126) – závod: Pražský mezinárodní maraton@2:30:10 (155, mx.162)    – 3:34min/km
17:21-17:40-17:44-17:30-17:33-17:53-18:14-18:21+7:50

 

 

 

 

 

A jde se na to. Včera jsem psal, že to zřejmě nebude den D, páč všechno se zdálo být špatný, jenomže Radka Havlíčková mi v Práglu vytvořila takovej servis, že nešlo jinak, než makat.. Nocleh komfortní, takže žádný trable s ranním cestováním, na občerstvovačce jsme se domluvili – na 15. a 30. km měla s gelem a jonťákem čekat…a i ten Enduro gel mi s Michalem sehnali, když Nutrenďáky v expu přesvědčili, ať rozeberou výlohu, že jich tam mají ještě hafec…

Večer jsem tedy ještě zobl dva acylpyriny, zapil šumivým céčkem a v půl jedenáctý spát.

Ráno v 6 budíček, sprcha a klasická předmaratonská snídaně – 3chlebíky s marmeládou, müslityčka a banán. V sedm jsme vyrazili na tramvaj. Cestou jsme si s Michalem na počasí sprostě zanadávali, ale dělat jsme nic nemohli.. :( .

Na Staromáku se modelky Míša s Jardou spolu s PIM Kingy fotili (jen najít je tam nemohu), sešli jsme se ještě s Vyšínama, Milanem Roubíčkem a Martinou, pohodový převlíkání na schodech a lehký rozklusání. Před ním jsem zobl ještě jednu tabletu acylpyrinu, pak tyčka lepivka, odevzdat batoh do úschovny a bylo půl devátý. U šaten se i vysmátej Slávek objevil – tohle je ten správnej blázen. Včera desítku za 36,  maraton dnes za 2:54 a po něm hned frčel do Chodova na pětku – doběhl 4. za 18:26. Magooor.. :) .

Udělat bobek před startem – to je nutnost, před hajzlíky u šaten (v počtu 14! kusů) ale neekonečný fronty. Další budky byly za magistrátem, leč z neznámýho důvodu zamčený….a těch třiceti dalších, schovaných na Staromáku za sochou, jsem si všiml až po doběhu.. Stal jsem se tedy součástí pomalu jdoucí fronty, v tý jsem do sebe vmáčknul ten zpropadenej gel a nervozita stoupala… Po 20-ti min jsem se konečně dostal na řadu. Čas ale běžel, taže z Toiky jsem vylezl 5min před startem! Sprintíkem tedy ke startovací lajně, nějak se mi podařilo přesvědčit pořadatele, aby mě pustili předem (vůbec se jim to ale nelíbilo) a 2min před výstřelem jsem stál v koridoru. Takže i ten nezbytnej stresík před startem byl.. :) .

9:00 a vybíháme. Vystartoval jsem za Honzou Bláhou, jeho tempo ale bylo moc, takže jsem se klidnil a chvilku utíkal vedle P. Vabrouška. Asi na 3.km před námi 4-členná německá grupa, takže Vabrouškovi jsem cuknul a přidal se ke skopčákům. Skupinka slušná, tempo parádní – neběželo se špatně. Na každý občerstvovačce i osvěžovačce trochu vody do sebe..a hodně na sebe, toho sluníčka jsem se fakt bál.

Zhruba na 8.km jsme doběhli rusku s číslem F2 (L. Morgunova – 2:33:17)…a to byl můj spoluběžec na hodně dlouho. Němci cca na 12.km odpadli, namísto nich nás doběhl francouz spolu s další ruskou – st. č. F5 a nakonec druhá A. Ivanova (2:27:36).

Kousek před 15.km Radka s jonťákem a gelem – asi dva loky a jeden cuc. Ani žízeň, ani pocit na gel jsem neměl, takže jsem ho schoval do ruky a pádil s ním. V druhý ruce mokrou houbu, tu jsem s sebou měl vlastně po celej závod, jen jsem pravidelně měnil za novou..

Na 17. dobíháme F. Zouhara, povzbuzuju, ať jde, že to dáme, ale nešel. Zhruba tam někde jsem dal ještě dva cucy gelu a zahazuju..

Půlmaraton – 1:14:06. Paráda, říkám si. Druhej může být o dvě min. pomalejší a padne to. Tak že by to dneska vyšlo? Vždyť přeci musí… Tři měsíce dřiny a další pokus bude až v září. Hned po 1/2M ale rusky i francouz zrychlují, na to já nemám, takže tempo neakceptuju. Naštěstí – ta “moje” (F2) na to zřejmě taky neměla, takže ji záhy dobíhám a šlapeme ve dvou.

26.km – Strakonická. Přichází krizička (ostatně jako vždy na Strakonický) a  trochu zpomaluju. Ruska odpadává úplně a jsem v tom sám. Přede mnou ale další němec, takže další cíl.

Na 30. km jsem už z dálky viděl Radku, jak poslušně čeká. Jonťáku jsem se napil dvakrát, gel vyhodil skoro celej. Ona ta sacharidová dieta asi fakt funguje, energie je dost… Radka na mě ještě haleká, že jdu moc rychle, na což odpovídám, že vím, ale zatím to jde.. :) .

Němce jsem doběhl na 32., těšil jsem se, že se kousne a že pošlapeme ve dvou. Nekousl a tak se pomalu blížilo to nejhorší – posledních 10km stejnej pytel, jako na začátku, tedy nijak atraktivní okruh bez diváků a kolem mně nikde nikdo. Nohy začínaly mít dost a zpomalení bylo výrazný. Hodinky ukazovaly stále horší a horší mezičasy (mačkal jsem každých 5km a poslušně koukal) a už jsem to chtěl mít za sebou..

37.km – Libeňský most. To byl jeden z nejhorších úseků, tam jsem myslel, že vážně zastavím.. Tvl, už jen 5km, zaber! Jsem si říkal.. Ale nešlo, tempo a síla z první půlky závodu byly tatam..

Na 38.km – seběhu na Rohanské nábřeží, mě ale čekalo překvapení. V dálce přede mnou žlutý dres AK Kroměříž a v něm Honza Bláha. To dám..! Poslední zbytky sil jsem vyhrabal…a i když stále zpomaloval, tak Honzu postupně dobíhal. 40.km – občerstvovačka a mám ho. Spolu s ním jsem předběhl i T. Ondráčka a z 8. místa MČR jsem byl najednou 6. Na Honzu jsem ještě halekl “poď, poď”, ale taky nešel. Dneska se mnou prostě nikdo běžet nechtěl..

Po občerstvovačce Těšnovský tunel, ve kterým jsem si dal toho frantíka co mi upláchl po půlmaratonu – je to zvláštní, moc se mi to nestává, ale dneska jsem stále někoho předbíhal. Paráda..

Na 41. km kontroluju čas. 2:26:00. To znamená, že posledních 1200m bych musel jít za 4min, tj. tempo 3:20/km. Snažil jsem se, jasně, že jo, ale ty kostky pod téměř se podlamujícíma nohama mi vůbec nepomáhaly. V Pařížský naštěstí kostky nejsou, trochu zrychlit se mi ještě podařilo a na 42.km mám 2:29:30. Nu..a bylo to v pytli. Už jsem věděl, že to nedám, ani kdybych se poto, páč vrtuli v prdeli vážně nemám.. I tak jsem v úsilí pokračoval, až když na cílový časomíře, kterou už jsem viděl, skočilo 2:30, jsem nohy stopnul a posledních 50m doklusal.

Bylo to těsný, fakt že jo…ale osobák je. Řekl bych, že slušnej a motivace do Berlína obrovská! Už teď se těším jak malej kluk….

Odpovědi k “Neděle 9.5.2010”
 1. honza b. napsal:

  Gratuluju!!! 2:30:10 je parádní čas a 6. místo mezi Čechy ještě lepší. Obzvlášť když jsi neměl den D :)

 2. Tom L napsal:

  Honzo,paráda !!
  Těch 10s bych neřešil,mohl jsi běžet krapet delší trať…senzační,fakt borec ! 8-)

 3. Hustey napsal:

  Díky, bylo to dobrý..a asi začnu běhat na Acylpyrin…jako L. Tesáček :)
  http://www.behy.cz/clanek/3055-prvni-maraton-lubomira-tesacka

 4. koyama napsal:

  Paráda! Popis stejně dobrej jako výkon.

 5. PetrMaty napsal:

  Honzo jsi borec. Velká gratulace. Ať Ti to běhá. PetrMaty

 6. Gratulace napsal:

  Jsem Ti letos v Plzni po závodě říkal, že jsi velký borec. Nevím, proč jsi mi nechtěl věřit? :) Ahoj Míra z Budějc.

 7. Lucka napsal:

  Krásnej článek :) a ještě lepší výkon, velká gratulace !!!

 8. Míra napsal:

  Hele, není ti blbý, žes to měl tak nějak “v pohodě”? Super, sice jsem doufal, že to pod těch 2:30 dáš, ale ty si to schováváš na Berlín.

 9. Gratulace napsal:

  Všechno už řekli ti přede mnou. Hluboká poklona, obrovská gratulace. Máš můj velký obdiv!
  Super! Jsi fakt borec!
  Jen tak dál!!
  Ale jsme to všichni úplně stejné paka!! Možná, že jak ses cítil, tak jsi trošku zapochyboval, jestli to dáš nebo ne. A pak, když doběhněš a výkon, jako hrom, tak Tě mrzí, že jsi mohl snad být lepší!! Všichni to děláme! Před startem bychom i někomu ťukali na čelo, kdyby nám předpovídal, co zaběhneme. A pak to zaběhneme a mudrujeme, co by, kdyby…!! Ale připusťme i jiné varianty.. Mohly příjít křeče, problémy s trávením, žaludkem, mohlo začít lít, foukat jako blázen… A všechno by bylo v háji.. Ale Tobě to vyšlo!! Tys to dal!! Jásej, oslavuj!! A hlavně, prosím Tě!!! ODPOČÍVEJ!!!!!
  Gratuluju!!!! Moc a moc!!
  Henry.

 10. Olda Dvořák napsal:

  Honzo je to PARÁDA. Za všechny ty zdravotní komplikace letos, za ty nadřené tréninky a kilometry naprosto zasloužené. SUPER. Ani těch blbých 11 , nebo 7 vteřin tě vůbec nemusí mrzet.Ještě máš Berlín a když tam poženeš jak ruská ofenzíva v “pětačtyřicátým”, tak to dáš TAM.
  Jinak poslouchej dnes Evropu 2. Údajně jste běželi 32km. Vím je to blbý fór.
  Olda D.

 11. Radka napsal:

  Gratuluji! Jsi frajer! R

 12. #13 napsal:

  Gratulace. A za kolik to teda dáš na tý olympyjádě? :)

 13. Hustey napsal:

  Na tý olympyjádě to vidím na 2:03:58…když tu mám tolik fanoušků, budu muset zabrat, no :-D

 14.  
Zanechej komentář