(sp. 7h)
Závod: Zátopkův zlatý maraton 42,2km@2:44:41 (150, mx.163)    – 3:54/km FOTO

1:23:21 (144, mx.156) – 1:21:20 (156, mx.163).
No úplně super dneska! Jel jsem se do Plzně pohodově proběhnout, užít si to..a povedlo se.  Až na pár maličkostí (3x stavění na WC během prvních 15.km, chcíplá baterka v mp3 po 20.km, studená sprcha v cíli a přeci jen trochu vyšší teploty, než se před závodem zdálo), to nemělo chybu.

Hned po startu šíleným tempem vyrazil kladenský Libor Malina , za ním Petr Minařík, Vlasta a chvilku s nimi šlapal já. Po 1.km však zrychlili, což mě se nechtělo, tak jsem jim zamával a běžel dál podle sebe – tempo cca 4:00/km, tepy nízký – OK.
Na  konci druhýho okruhu, tedy na 5.km, jsem doběhl Vlastu a až do 14.km (kde hodně zpomalil) spolu. Petr, ten stále zvyšoval svůj náskok, na 10.km předběhl Malinu, kterej začínal výrazně zpomalovat.
Na 20.km pojídám sojovej řez – jedinej dlabanec během závodu, takže dneska opět bez gelíků, tablet a podobně..a stačilo. Na druhou stranu – vody jsem do sebe a na sebe nalil asi 10l. Ze začátku vypil kelímek vody každých 5km, po třicítce každých 2,5km regulerní zastávka u občerstvovačky, kde do sebe kelímek jontů, zapít vodou, jednu houbičku hned vyždímat na sebe a druhou do ruky na cestu.. No fakt mi to teplo moc dobře nedělá.. :-D .
Půlmaraton byl za 1:23:21 a na Malinu jsem ztrácel přesně mínu. Minařík měl náskok už cca 4min, což mě ale nechávalo klidným. Věděl jsem už před startem, že závodit s ním nebudu, protože zrušit se nehodlám.. Spíš mě zarazilo, jak to měl dnes jednoduchý – v přihlášce Mulugeta Serbessa, Marek Procházka, Peter Tichý, borci ale do Plzně nedorazili..
Do druhý půlky jsem tedy trochu zrychlil, abych ten druhej flek měl jistej, řekněme ale, že úplně zbytečně. Na 25.km jsem Malinu předběhl, stejně tak i na 35.km – tam už to ale bylo o kolo (tedy 2,5km) a přesně se potvrdilo to, co říkal Vlasta po tom jeho šíleným vyběhnutí: “Buď v klidu, ten zkape..”
Zkapal však i Vlasta a od 35.km dobíhal/docházel ve křečích. Ani do třetice se mu tedy ten jeho maraton nepovedl tak, jak si určitě představoval a jsem zvědavej, zda se do organizování půstí i příští rok…

Dva komentáře “Úterý 27.7.2010”
  1. Olda Dvořák napsal:

    Honzo, gratuluju, běžel si famózně. Myslím, že se dostavuje forma. A hlavně teď využij toho, že si zajisté vypotil a sundal nějaké kilčo a mohl by si něco z toho udržet. Podle toho popisu bych odhadnul, že tak 2 kilka by mohla být dole. Nemyslím tím hned ty po závodě, ale tak za 48 hodin po doběhnutí. Ale ten čas a hlavně ta druhá půlka – SUPER.. Tak makej, Berlín se blíží !!!! Olda.

  2. Hustey napsal:

    Špatný odhad.. Já prostě shodit nemůžu – ráno před M 73.0, dneska ráno 73.0, dneska po tréninku (tedy těch 48 hodin) 73.1. Řekl bych, že je to moje minimum…a shodim, až nebudu běhat a svaly se přemění v tuky :-D .
    Čas dobrej, ale hlavně pocit jsem z toho měl parádní.. Poprvý v životě jsem si užil maraton :)

  3.  
Zanechej komentář