Sobota 25.6.2011

Závod: Pyratallauf Tannenbergsthal 20,7km@1:29:26 (163, mx.174)  – 4:19/km VÝSLEDKY TRASA

Po třech dnech odpočinku a ladění další zahraniční půlmaratonskej pokus. Buhužel jsem ale asi trochu přeladil – včerejší koncert Tublatanky se trochu protáhnul, domů za svítání a i když byl dnes start v příjemných 14:00, pěkně jsem si to vyžral.
První 4km to celkem šlo – silnice, mírně z kopce…šlapal jsem ve skupince s Mírou a se Slávkem, pak ale konec asfaltu a začínalo se stoupat. A to se ani dnes nohám nelíbilo. Tak jsem si vystoupil a ťapal lážo plážo – až tak, že těsně před prvním vrcholem na 6,5. km mě předběhl borec, kterýmu jsem před 14-dny dal tři míny – to nebylo dobrý. Na 7. km krátkej, ale prudkej seběh, kterej mě malinko nakopl a následujících 1,5km jsem se mu začínal lehce přibližovat. To bylo ale asi tak všechno, co jsem dnes předvedl. Na 8,5. km zas do lesa a do kopce, kde jsem skončil. Nohy bolely, žízeň obrovská – tady začalo to opravdový maso.. Na 12.km mě doběhl další závodník, něco chytrýho na mě německy spustil, buhužel jsem byl v takovym stavu, že asi ani česky bych mu momentálně nerozuměl.  Tak jsem něco zamumlal a protože zbylých 9km už měla být jen pohodová rovina, pak dlouhej seběh a jen krátkej kopeček do cíle, chtěl jsem se samozřejmě zuby-nehty držet…ve dvou to přeci musí jít.
Držel jsem se – to jooo…buhužel jen 500m. Víc jsem v tempu 4:10/km nezvládl.  Nohy byly úplně zrasený (kvůli kolenu jsem zkusil jiný vložky – starý Formthotics, který jsou ale  celkem tvrdý a chodidla bolely každej krok), já byl country…prostě líp jak 4:40 to nešlo. Ani z toho dlouhýho kopce na 16.km jsem to rozbalit nedokázal, a tak už jsem do cíle jen „dojogoval“. Až posledních 300m jsem teda zas musel začít trochu utíkat – to když jsem se ohlídnul…a jak nikdo nikde téměř celej závod, tak najednou za mnou jeden borec v šusťačce, další s ledvinkou kolem pasu. Těsně mě nedoběhli…špatně mi z finiše ale bylo dost. Bratwurst v housce po doběhu mi udělal ještě hůř..no trpěl jsem celou cestu dom.

Dneska tedy Slávek 6., Míra 7., já 10.flek (v kategorii 2.). Moc jsme nezazářili… 🙁

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník a jeho autorem je Hustey. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *