2kmR     – Závod: Nike run Prague 10,3km@34:10 (171, mx.181)  – 3:19/km   –   3kmV   VÝSLEDKY   TRASA 

Už asi před 3-měsíci jsem přihlásil výběr těch rychlejších nohou, co tu v kraji máme, na tuhle akci. Hlavní důvod: 1. cena v podobě zboží od najků za 100 000Kč pro celej tým.
Buhužel jsem tenkrát netušil pár maličkostí… Například že se zúčastní a týmy vytvoří téměř celá běžecká špička, taky že to nebude desítka, ale nějakejch 10,3km a dál…že bude takovej pařák.

Zkrátka…byla to síla. Na startovní čáru jsme se (já, Pavel, Slávek a Milan Kožák, kterej na poslední chvíli nahradil Míru) museli vecpat už 20min před startem, bysme alespoň trochu vepředu stáli. Holt…neměli jsme tu drzost, jako někteří naši “profíci”, či Sralťanský kopačky si tam s úsměvem chvilku před výstřelem naklusat…
Už před startem jsem měl dost. Slunce do hlavy smažilo, to “nádherný” triko, který jsme vyfasovali a povinně  tak museli dělat najku běžící reklamu díky potisku přes celý záda vůbec nedejchá, čůrky potu mi ze zad tekly až nevimkam….zkrátka lahůdka.

Každopádně ve 14:00 start. Vyběhl jsem tak nějak v klidu, v tomhle vedru fakt neumim, takže opatrně…první kilák 3:22. Když jsem ale druhej (a jeden z posledních, kde jsem spatřil ceduli) zaběhl za 2:55, bylo mi jasný, že ty si pořadatelé postavili kam chtěli. Před trojkou jsem doběhl skupinku s Jirkou Čivrným, Honzou Kubíčkem a Pavlem Brýdlem a s posledním jmenovaným nakonec odběhl skoro celej závod. Nešlo to, chcípal jsem, kroutil jsem se, nohy zas nateklý a bez šťávy…zkrátka klasickej stav v tomhle počasí. Na druhou stranu – bojoval jsem. Šlo o tým, tak jsem se celkem zmáčkl, na devítce Brýdlovi utekl a předběhl ještě dva borce. V cíli na 10. fleku….čas důležitej neni, protože vzdálenost vlastně nikdo nezná (na facebooku pořadatelé uvedli 10,26km a ca 200m převýšení, což je naprostá kravina)…nebýt toho vedra, trochu lepší to ale určo být mohlo. Zbylo na mě alespoň trochu vody, takže jsem neměl problém jako spousta běžců za mnou, kteří v cíli nedostali ani loka a pití si nakonec museli koupit ve stánku po vytrpění šílený fronty..

Občerstvení (v cíli nic, na 5.km prej 5min čekání na trochu vody), debilní triko, vzdálenost a kiláky na  trati…to jsou věci, který se fajfkám fakt nepovedly…  Když pak přidám cca stovku kolabujících běžců, z nichž 35 jich muselo být záchrankou odvezeno do nemocnice…zkrátka žádná sláva za tři kila. Příště si asi hoodně rozmyslim účast na podobný reklamní kampani…za kterou ček ještě musí platit. I když holky tam běhaly pěkný, to jóó.. :)

Pavel doběhl 32., Milan 37., Slávek 38. – v týmech nakonec až  5.

3.9.2011 14:00

3.9.2011 14:00

žádný komentář k “Sobota 3.9.2011”
  1. Olda DDDDD. napsal:

    Jste docela slušný reklamní materiál. Ale v tom pařáku jsi běžel velmi slušný čas /Kubajze si dal o víc než mínu!!!/, Pavel zase naopak, asi mu to nesedlo, co???
    A co nožky??? Držej???

  2.  
Zanechej komentář