2kmR  –  závod: Pardubický půlmaraton 21,1km@1:12:47 (3:27/km)  –  7kmV   VÝSLEDKY  TRASA

“Vyrazim s davem a uvidim – buď zrychlim, nebo zpomalim…a nebo půjdu furt stejně.” Takovej byl plán na dnešní závod. Žádný časový cíle jsem si nedával, nedělní a středeční tréninky přeci jen nebyly zrovna vylaďovací, takže dnes to byla taková zkouška tempa v únavě. A kdo ví – třeba to zrovna sedne a něco slušnýho se povede…

Po odstartování jsem tedy vyběhl vedle Dalibora Bartoše, po kiláku cejtil, že to docela šlape, tak jsem se odpoutal a vydal se stíhat celkem početnou skupinu před námi. Tu jsem doběhl před 3.km a dost jsem čuměl, mezi jaký borce jsem se to dostal. Aleš Miko (PB 1:10:18), Radek Hübl (1:10:50), František Mahovský (1:09:29), Milan Janoušek (1:09:53) a Pavel Brýdl (1:08:04). “Kua, co tady dělam?” To byla první věc, co mě napadla. Jenomže tepovka OK (kolem 163-165) – to přeci musim vydžet. Alespoň dva okruhy..

No…nevydržel. Nejdřív ze skupinky odpadl Pavel Brýdl, po průběhu prvním okruhem jsem si musel vystoupit i já. Tep, netep…to tempo bylo fakt moc. Krátce po mně rozpadající se skupinku opustil i František Mahovský, kterýho jsem doběhl na 9.km a zbytek druhýho okruhu jsme tak šli ve dvou. Na začátku třetí třetiny…jsem šel do kytek. Vedro se do mně pouštělo (včera výběh v 8°C, dnes 20 – takový změny mi fakt dobře nedělaj), nohám se běžet nechtělo, zato na malou (i když jsem byl před startem asi 4x) se mi fakt chtělo. Nakonec jsem to tedy nějak doplácal, bez srážky se prokličkoval mezi davy závodníků, co šli tepv 2. okruh (to byl fakt mazec), v cíli nakonec 26s za osobákem – to zas tak zlý neni.