Sobota 24.5.2014

Běh 6,7km@30:40 (144, mx.162)  – 4:35/km

Závod: 1/2Maraton Karlovy Vary 21,1km@1:15:33 (169, mx.176)  – 3:35/km  VÝSLEDKY  TRASA
3:16-20-32-31-24-29-27-37-32-36-37-42-36-35-39-43-46-36-59-43-32+0:21

Dopoledne půlhodinový rozběhání – seběh do Poříčí, tam 5x130m s meziklusem zpět (27-26-25-24-23) a dom. Sprcha, lehkej oběd a leháro u semifinále RUS-SWE. Ve čtyři s Pavlem a Jančou odjezd do KV..

Vzhledem k tomu, že po maratonu ještě nejsem v úplně závodnim režimu, taktik a plánů na dnešní závod lítalo spoustu… Od toho, že s Pavlem a Ivanou uděláme Sokolovskej trojblok až k tomu, že (po včerejšim oznámení času semifinále CZE-FIN) nikam nejedu a budu v hospodě čumět na hokej.
Nakonec si s sebou vzal mp3 player, naladil Radiožurnál a že si z toho teda udělám lázeňskou promenádu a budu alespoň poslouchat. Bohužel…prvního fíka jsme dostali ještě před výběhem, takže jsem tam raději lupl nějakou hudbu, houkl na Pavla poslední z mých plánů: „Půjdu s gazelama, na pětce kdyžtak počkam“ a šlo se na to.
Všechny Etiopanky i Keňanky ale vyrazily šílenym tempem a až po 2.km se mi povedlo jednu odpadnuvší dotáhnout.  Chvilku jsem se svezl, ale nevypadala, že by se jí chtělo běžet v nějakym tempu, takže od 3.km jsem v tom byl sám. Nijak zvlášť mi to nevadilo – běželo se celkem dobře, ve městě zas ranec nadšených diváků, akorát tepovka mě dost zneklidňovala. Pořád nějakých 168-170, tedy ANP a celkem jsem se bál, co přijde po hodině běhu.
Kolem 8.km, po vyběhnutí z centra a tedy i tý bouřlivý atmosféry, přišlo takový to vystřízlivění, zpomalení…na desítce u KV arény (34:43) jsem si říkal, že by to stačilo…
Běžel jsem samozřejmě dál, i když už to nebyl žádnej med. Zezadu se naštěstí nikdo neblížil, tempo kolem 3:35/km – za 1:14:30 (jako vloni) bych to snad mohl dát..
14.km a druhej průběh kolem KV arény…a já toho měl plný zuby. Na patnáctce si musel dát kus banánu, protože šťáva hodně rychle docházela, naštěstí mě hned za občerstvovačkou doběhla Ruska Tatiana Vilisova, která mě vlastně zachránila. Zavěsil jsem se za ní a přežil tak asi nejhorší část trati – výběh Moskevský, kde bych sám asi zhebl.
Za Ruskou jsem vydržel do 18.km, pak ale konečná. Nohy by šly, ale enegrie žádná – hlaďák jak prase, prostě daň za ten běh na cukry nad ANP. Mezi 18.-19.km jsem se jen tak potácel v takovym tom stavu, kdy je člověku všechno jedno, nějakej čas už jsem vůbec neřešil, až když mě na 19.km předběhla Ukrajinka Yuliya Ruban (tu si dobře pamatuju z maratonu, kde mě předbíhala na 33.km a slovy „C´mon“ snažila nakopout. Na to já ale tehdá, že to jako fakt nejde.. :-)), malinko jsem zrychlil, i když zachytit ji se mi ani tentorkát nepovedlo.
Peklíčko přišlo na 20.km – ohlídl jsem se a kousek za mnou Ríša Pleticha. „A do prdele…“ Když jsem až do teď vydržel na 3. místě, tak jsem tu bednu fakt chtěl (i když jsme se cestou do KV domlouvali, že kdybych já, nebo Pavel byl před cílem na 3. místě, necháme se předběhnout, abysme hned mohli vypadnout a alespoň konec 3. třetiny stihli). Poslední zbytky sil jsem ani nevim kde vytáthl, kopec za Thermalem v totální křeči vyšplhal, dolu to nakouřil a v cílový rovince už to nepustil.
V cíli 4s před Richardem…ufff. Čas sice hoodně bídnej, ale což – na bednu to stačilo a za týden si v Marktredwitzu můžu dát repete.. 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník a jeho autorem je Hustey. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *