Sobota 12.7.2014

Běh 6,7km@30:20 (140, mx.165)  – 4:32/km

2kmR  –  Závod: Spa-Run Mariánské Lázně 6,3km@21:11 (169, mx.176  – 3:22/km)  –  2kmV   VÝSLEDKY  TRASA

Ráno rozběhání – v Poříčí 5x130m (25-25-23-23-21), odpo pak konečně normální závod (i když celkem krátkej, tak bez piv, bez plavání a trápení na bicyklu…navíc s pořádnými soupeři :-)).

Porazit Pavla – to je vždycky supr zářez…a přidat k tomu ještě Romana Skalskýho – to už je bomba.
Přitom před závodem jsem se kdovíjak necejtil – včera večer jen tři Plzničky – bál jsem se, aby to nebylo málo a abych vůbec měl na co běžet… 🙂 Od startu se vyrazilo dost svižně, po 600m první terénní výběh (novinka letošního ročníku), cíl – udržet se v něm Skaláka jsem splnil. Nahoře jsem se ohlídl a kromě nás ve skupině ještě Pavel, David Špindler a Radek Veselý. Celkem husto, tak jsem za to zkusil trochu vzít, před krátkym seběhem si udělal pár metrů a mohl si ho tak jít ve svý stopě (což nebylo špatný, akorát zatáčku dole jsem moc nevychytal a skoro se tam zamotal do mlíka).
Podle předpokladů šel Roman do čela a plán byl jasnej – co nejdýl se udržet, udělat si tak náskok před Pavlem, kterej ty začátky nemá kdovíjak rychlý…v druhý půlce už to nějak doplácat. Druhej flek by z toho mohl být…
2. km – 2. kopec (výběh z parku na Hlavní třídu) – OK, stále jsem Skalákovi na zádech. Udržel jsem se i ve třetim krpálu za hlavní poštou, pak krátkej seběh, kde jsem čekal nějakej nástup. Ale ono nic.. „Asi se neběží o éčka, jako v Rakousku, tak se Romča šetří a na konci s námi zamává“ se mi honilo hlavou..
Na 3. km poslední lehčí výběh na kolonádu, koukl jsem za sebe a Pavel nějakých 50m za  námi – to moc komfortní náskok nebyl.
Na kolonádě ale oproti mým předpokladům Roman zpomalil, tomu jsem moc nerozuměl, ale OK – šel jsem vedle něj s tim, že alespoň budu na fotkách… 🙂 Při seběhu z kolonády zas poslušně do závěsu..
Zbýval už „jen“ 2,5km seběh – Hlavní třída, zpět do parku a okruh na staďáku. Lehce jsem to tedy nakopl a povedlo se mi trochu trhnout. To mě samozřejmě povzbudilo, tak jsem zkusil ještě víc zatopit pod kotlem, ale tempo pod 3:00/km a tep 175 nebylo úplně příjemný… „Ajaj, to jsem asi trochu přehnal..“,  zvolnil a čekal, že se kolem mne Roman přežene. Podle kroků byl pár metrů za mnou, ale na ohlídnutí jsem neměl sílu..
Ohlídl jsem se až po seběhu do parku 1,5km před cílem…a bylo tam nějakých 50m. 50m mi hlásili i pořadatelé při přeběhu silnice kilák před cílem, kdy jsem začínal vidět hvězdičky, ale říkal si, že teď už to musim udržet..
…a zvládl to. I když těch posledních 300m na staďáku fakt skoro zhebl, finišoval 6s před Skalákem (Pavel o dalších 14s zpět) a 50l sud Zámeckýho ležáku je můj! Párty v Hájku 22.8. bude great! 🙂

Takže…krásnej závod, krásnej výsledek a jedem dál….

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník a jeho autorem je Hustey. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *