Pátek 15.8.2014

2,5kmR  – Závod: Dresdener Nachtlauf 13,8km@45:38 (168, mx.175  – 3:18/km)   –   2kmV   VÝSLEDKY   TRASA

Další z nachtlaufových závodů – po červnovém Lipsku tentokrát Drážďany. Stejná výprava (Gábina, Kulda, Michal a já), podobné ambice – po prostudování listiny elitních atletů mi bylo jasný, že Marc Schulze (10km..29:40) i Paul Schmidt (30:31) jsou jiná liga, další z favoritů – Karl Bebendorf (juniorskej stýplařskej mistr Německa) už by ale mohl být hratelnej…a při absenci loňskýho vítěze Ondry Fejfara by třeba mohla být hratelná i bedna… 🙂

Takže lehký rozběhání (při kterym jsem se cejtil hrozně), následovaný nekonečnym čekáním na sratovní lajně (strart byl o 15min posunutej, takže jsme se tam pěkně dlouho mačkali jak sardinky)…a jde se na to.

Hned po startu to byl jako obvykle zběsilej úprk,  než se vytvořila vedoucí pětice – krom mne a tří zmiňovaných favoritů tam byl ještě Pardubickej Miloš Kratochvíl.
Zhruba po 1,5km jsem si z grupy vystoupil, protože to byl hroznej fičák (1.km 3:07) a chvilku šlapal sám, mezi 2.-3.km jsem se zase dotáhl, protože borci zas o tolik rychleji nešli.. 🙂
Na trojce odpadli mladej stýpler i Miloš, mezi 4.-5.km se pak i naše trojice rozpadla a na třetim místě jsem tak byl osamocen.
6.km – přeběh Labe…koukam za sebe..a nikde nikdo. „Paráda…“  Druhou půlku už jsem si tedy zvolnil, užíval si noční běh mezi svíčkami, světýlky…i s pár diváky si plácnul a tak nějak podvědomě se šetřil na sobotní a nedělní laufy. I přes to desítka za 32:35 (osobák o 20s 🙂 – pětka byla za 15:55 – 3s za osobákem).

V cíli tedy v pohodě na 3. místě – 1:45 za druhym, 45s před čtvrtym M. Kratochvílem. A co za to? Zatimco v Lipsku jsem vyfasouval 50EUR poukázku (za kterou jsme dnes s Michalem nakoupili sexy sluneční brejle) a měsíční permici do fitka, dnes to byla 100EUR poukázka (asi koupíme ještě lepší brejle) a tři měsíce fitka zdarma. No kua, já budu nadřenej… 😀

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník a jeho autorem je Hustey. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Pátek 15.8.2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *